Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z Poczesnej zatrzymali 75-latka, który uderzył psa kijem, powodując u niego obrażenia głowy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad czworonogiem, który od razu trafił pod opiekę weterynarza i stowarzyszenia zajmującego się ochroną praw zwierząt.

Do zdarzenia doszło w gminie Starcza. Oficer dyżurny z komisariatu w Poczesnej otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że starszy mężczyzna znęca się nad psem. Jak ustalili policjanci, 75-latek, który przyszedł do swojej sąsiadki, miał uderzyć zwierzę w głowę drewnianym kijem, bo denerwowało go jego szczekanie. O wszystkim powiadomiony został lekarz weterynarii i stowarzyszenie zajmujące się ochroną praw zwierząt. 75-latek został zatrzymany. Kryminalni z Poczesnej zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem. Trwa wyjaśnienie szczegółów sprawy. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.