Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 26-latek i jego o rok młodszy kolega. Mężczyźni są podejrzani o pobicie swojego znajomego, zmuszanie funkcjonariusza policji groźbą do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych, znieważenia go wulgaryzmami, a także groźby karalne i próbę zastraszenia świadka. Obaj zatrzymani byli już wcześniej notowani przez policję.

Kilka dni temu oficer dyżurny z komisariatu V w Częstochowie otrzymał informację o pobiciu, do którego doszło w częstochowskiej dzielnicy Wyczerpy. Z ustaleń śledczych wynika, że 26-latek i 25-latek zaatakowali swojego znajomego, bijąc go pięściami po głowie. Młodszemu z mężczyzn, oprócz pobicia, zarzuca się też, że w trakcie interwencji wyładował swoją agresję na jednym z policjantów z samodzielnego pododdziału prewencji w Częstochowie, próbując zmusić go groźbą do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, a także obrzucając go przy tym wulgaryzmami. Starszy z zatrzymanych usłyszał natomiast zarzuty pobicia i gróźb karalnych wypowiadanych pod adresem przypadkowego świadka całego zajścia oraz pokrzywdzonego, próbując zmusić go tym samym do zmiany zeznań. Obaj podejrzani byli już wcześniej notowani, między innymi za pobicie. Przy rozpatrywaniu wniosku złożonego przez śledczych z komisariatu V i prokuratora z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, sąd uwzględnił kryminalną przeszłość zatrzymanych i zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.