W ręce policjantów z Koniecpola wpadł 42-latek, podejrzany o jazdę w stanie nietrzeźwości, mimo cofniętych uprawnień. Jak ustalili policjanci, kierujący volkswagenem spowodował też kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie wykazało, że miał w organizmie przeszło 2 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Oficer dyżurny z Koniecpola otrzymał kilka dni temu zgłoszenie kolizji przy ulicy Żeromskiego. Jak ustalili śledczy, kierujący osobowym volkswagenem uderzył w prawidłowo poruszający się po drodze samochód i odjechał z miejsca zdarzenia. Poinformowani o wszystkim policjanci bardzo szybko zatrzymali wskazany w zgłoszeniu samochód. Wtedy też okazało się, że jego kierujący miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W toku wykonywanych czynności wyszło również na jaw, że 42-latek stracił kilka lat temu uprawnienia za jazdę w po pijanemu.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu oraz mimo cofniętych uprawnień. Musi się też liczyć z odpowiedzialnością za spowodowanie w takim stanie kolizji. Kryminalni z Koniecpola ustalają szczegóły sprawy. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje prokurator i sąd.