Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w jednej z miejscowości w gminie Koniecpol. Poparzeniu uległ 34-letni mężczyzna. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli w zgliszczach zwęglone ciało kobiety. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.

Do pożaru doszło w piątek po godzinie 20.00 w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Koniecpol. Na miejscu pojawiła się straż pożarna i pozostałe służby ratunkowe. Z płonącego domu zdołał wydostać się 34-letni mężczyzna, który trafił pod fachową opiekę lekarzy. Niestety, w trakcie akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwęglone zwłoki kobiety, najprawdopodobniej 73-letniej właścicielki domu.

Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Biegły z zakresu pożarnictwa określi, co było przyczyną pożaru. Dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia zostaną wyjaśnione w prowadzonym postępowaniu.

Policjanci przypominają, aby zwrócić szczególną uwagę na to, czym i w jaki sposób są ogrzewane nasze domy i mieszkania. Ważnym elementem bezpieczeństwa jest szczelność przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz sprawność urządzeń grzewczych. Wszelkie sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu należy zgłaszać służbom ratowniczym. Szczególnie te, kiedy w sposób niewłaściwy są użytkowane sprzęty lub urządzenia grzewcze bądź ktokolwiek stosuje nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej czy gazowej.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.