Częstochowscy przewodnicy psów i koni służbowych zaprezentowali umiejętności swoich czworonożnych przyjaciół na „Dniach Otwartych Szkoły” w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego. Dla policyjnego konia Widima była to pierwsza służba w terenie. Wierzchowce zaprezentowały swoje umiejętności, pokonując między innymi płonącą przeszkodę.

W Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie odbył się festyn „Dni Otwarte Szkoły”, podczas których zachęcano młodzież do wyboru klas o profilu policyjnym. Gośćmi specjalnymi byli policjanci z zespołu konnego: asp. szt. Agnieszka Mordal na koniu Widim oraz st. sierż. Rafał Kozieł na koniu Hamish, a także przewodnicy psów służbowych: st. asp. Marek Ładny i owczarek niemiecki Rambo oraz mł. asp. Tomasz Powązka z Sarą.

Psy służbowe, które na co dzień patrolują częstochowskie ulice, zaprezentowały swoje posłuszeństwo. Każdy pies wraz ze swoim przewodnikiem tworzy silny duet. Jest to bardzo istotne w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa innych osób. Pies służbowy może skutecznie obezwładnić niebezpiecznego przestępcę, co można było zaobserwować podczas pokazu. Psy służbowe towarzyszące policjantom muszą posiadać też odpowiednie umiejętności i cechy, które są niezbędne podczas wykonywanych zadań.

Dla Widima udział w szkolnym pokazie była to z kolei pierwsza służba w terenie, którą zaliczył wzorowo. Policjanci i ich wierzchowce zaprezentowali podstawowe elementy ujeżdżania, które muszą ćwiczyć każdego dnia. Konie, które służą w częstochowskiej policji wykazują się zarówno umiejętnościami jak i ogromną odwagą.

  • Sara, Hamish, Rambo i Widim dały pokaz swoich umiejętności
  • Sara, Hamish, Rambo i Widim dały pokaz swoich umiejętności
  • Sara, Hamish, Rambo i Widim dały pokaz swoich umiejętności
  • Sara, Hamish, Rambo i Widim dały pokaz swoich umiejętności

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.