Policjanci z Kłomnic zatrzymali 34-latka, podejrzanego o kradzież i atak na swoją 82-letnią ciocię. Jak ustalili śledczy, mężczyzna przewrócił pokrzywdzoną na ziemię i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek. Wcześniej miał też jej ukraść złotą obrączkę. Mężczyźnie zarzuca się również, że wtargnął siłą do mieszkania swojej byłej konkubiny i ukradł jej torebkę z dokumentami i pieniędzmi. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu.

Kilka dni temu oficer dyżurny z Kłomnic otrzymał zgłoszenie interwencji. Jak ustalili policjanci, do 82-latki przyszedł siostrzeniec, który w pewnym momencie stał się agresywny, zaatakował ją, przewrócił na ziemię, zerwał z szyi złoty łańcuszek i uciekł. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że jeszcze tego samego dnia mężczyzna „odwiedził” też swoją byłą konkubinę. Podejrzany siłą dostał się do mieszkania kobiety, odpychając przy tym jej 74-letnią babcię. 34-latek miał też zaatakować starszą kobietę, gdy ta próbowała go powstrzymać od kradzieży torebki z dokumentami swojej wnuczki. W toku wykonywanych czynności okazało się również, że mężczyzna, najprawdopodobniej w grudniu ubiegłego roku, ukradł swojej 82-letniej cioci złotą obrączkę.

34-latek został zatrzymany, a w sobotę doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, gdzie usłyszał zarzuty rozboju, kradzieży rozbójniczej i kradzieży, popełnionych w warunkach powrotu do przestępstwa. Jest także podejrzany o naruszenie miru domowego. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt.