Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjantka z wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy odwiedziła uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu, aby porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. St. sierż. Beata Witos przybliżyła założenia trwającej w naszym województwie kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, której celem jest edukowanie młodzieży - przyszłych kierowców.

Celem spotkania było dotarcie do wyobraźni uczniów szkoły średniej. Policjantka tłumaczyła jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W trakcie prelekcji st. sierż. Beata Witos przekazała młodzieży wiedzę dotyczącą odpowiedzialności kierowców za bezprawne zachowania na drogach. Zwracała też uwagę na problem pijanych kierowców, brawury i „krótkowzroczności” za kierownicą oraz wynikającej z tego liczby wypadków. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć prezentację obrazującą skalę zdarzeń drogowych spowodowanych przez młodych kierowców oraz założyć alkogogle.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.