Policjanci z Częstochowy poszukują kobiety, która dzisiaj (5.01.2018 r.) po południu padła najprawdopodobniej ofiarą oszusta działającego metodą „na wnuczka”. Z ustaleń śledczych wynika, że do przekazania pieniędzy doszło ok. 14.00 przy al. Niepodległości. W ręce stróżów prawa wpadł jeden z podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu.

Dzisiaj po południu w ręce śledczych z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu częstochowskiej komendy wpadł nastolatek, który jest podejrzewany o to, że wspólnie z innymi osobami brał udział w oszustwie metodą „na wnuczka”. Jak ustalili policjanci, pokrzywdzona w tym zdarzeniu została najprawdopodobniej starsza kobieta, która wprowadzona przez przestępców w błąd, przekazała im pieniądze dzisiaj ok. 14.00 przy al. Niepodległości w Częstochowie, wrzucając gotówkę do jednego z koszy na śmieci. Trwa ustalanie szczegółów sprawy.

Prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się pokrzywdzonej do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, tel. (34) 369 1255, (34) 369 1266 lub do najbliższej jednostki policji.