Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W miniony weekend policjanci na terenie całego kraju prowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny Weekend – Listopadowy weekend”. W akcję zaangażowała się również częstochowska drogówka. Mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi.

Działania „Bezpieczny weekend– Listopadowy weekend”, rozpoczęły się w piątek i trwały do godziny 22.00 w niedzielę. W tym czasie kierowcy mogli spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie było taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze prowadzili również wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców.

W akcji wzięło udział 138 policjantów z częstochowskiej drogówki, 197 z innych wydziałów oraz 4 strażników miejskich. Najwięcej zdarzeń drogowych było w piątek. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenia 20 kolizji i 2 wypadków. Łącznie w miniony weekend funkcjonariusze odnotowali 37 kolizji i 4 wypadki drogowe, zatrzymali też 6 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi będących w stanie nietrzeźwości oraz 1 kierującego pojazdem będącego po użyciu alkoholu.