Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Od piątku do poniedziałku na częstochowskich drogach doszło do 2 wypadków drogowych, w których jedna osoba doznała obrażeń ciała, a jedna poniosła śmierć. Policjanci wyjeżdżali do skutków 45 kolizji drogowych, zatrzymali też 19 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Najwięcej zdarzeń drogowych zaistniało w piątek. Częstochowski oficer dyżurny otrzymał wtedy zgłoszenia 19 kolizji. W sobotę doszło do 10 kolizji i 1 wypadku – potrącenia pieszej w Blachowni. W niedzielę zaistniało również 10 kolizji. W poniedziałek natomiast policja w Częstochowie odnotowała 6 kolizji i 1 wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że kierująca fordem najechała na leżącego na jezdni przy ul. 7 Kamienic pieszego. 40-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. Badanie stanu trzeźwości kierującej fordem wykazało, że znajdowała się pod wpływem alkoholu. Trwa wyjaśnianie szczegółów i okoliczności tego tragicznego wypadku.

W trakcie działań „Bezpieczny weekend” mundurowi udaremnili dalszą jazdę 19 nietrzeźwym kierującym. To aż o 15 więcej niż w 2017 roku. Podczas ubiegłorocznej akcji „Bezpieczny weekend” doszło do takiej samej ilości kolizji i 1 wypadku, w którym ranne zostały 2 osoby.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.