Kilka dni temu, Komenda Miejska Policji w Częstochowie wzięła udział w przedsięwzięciu pn. "Przedszkoliada". Uroczystość odbyła się w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej w Częstochowie a jej celem było promowanie aktywności ruchowej oraz propagowanie bezpiecznych zachowań. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Częstochowie przygotowali dla przedszkolaków konkurs na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Najmłodsi mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego oraz innych zasad dbających o ich bezpieczeństwo. Konkur poprowadziły st.sierż. Beata Witos i sierż. Małgorzata Makles. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki w postaci odblasków. Kolejnym punktem programu była olmpiada sportowa, w której najmłodsi zmagali się w różnego rodzaju konkurencjach sportowych. Była to dla dzieci doskonała lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole ale również lekcja umiejętności przegrywania i wygrywania z szacunkiem wobec pokonanych. W olimpiadzie brało udział 17 przedszkoli. Największą przyjemność sprawiły dzieciom zabawy z policyjną maskotką "Sznupkiem".


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.