Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

11 listopada to data szczególnie ważna dla wszystkich Polaków. To właśnie 99 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w dniu dzisiejszym w Częstochowie odbyły się obchody Święta Niepodległości. W uroczystości Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyły delegacje władz miasta oraz służb mundurowych. Komendant Miejski Policji w Częstochowie wraz ze swoimi zastępcami złożył wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi oraz pomnikami.

Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą za ojczyznę w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny, następnie przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele duchowieństwa oraz przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, szkół mundurowych, a także mieszkańcy Częstochowy przemaszerowali na Pl. Daszyńskiego gdzie złożono wiązankę pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II. Podczas dalszego przemarszu wiązanki składane były przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy pomniku Księdza Jerzego Popiełuszki a także przed tablicą pamiątkową Kpt. Stanisława Sojczyńskiego i Żołnierzy KWP. O godzinie 16:00 na Placu Biegańskiego rozpoczęły się uroczystości patriotyczne z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Jednym z punktów podczas uroczystości był niecodzienny pokaz lekcji histori w postaci pokazu światła. W uroczystości brał udział Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł.insp. Dariusz Atłasik, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom. Dariusz Kiedrzyn oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinsp. Mariusz Strzelecki oraz częstochowscy policjanci.

Dla uczczenia pamięci tego święta w dniu wczorajszym na Placu Orląt Lwowskich odbyły się również uroczystości patriotyczne przygotowane przez Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie oraz Urząd Miasta Częstochowy. W uroczystości udział wziął I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom. Dariusz Kiedrzyn oraz st.sierż. Kamil Sowiński z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, jak również Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy Stefaniak Ryszard, Ojciec Eustachy Rakoczy kapelan Żołnierzy i przedstawiciele Straży Miejskiej w Częstochowie. Pod pomnikiem Orląt Lwowskich złożono wiązanki kwiatów.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.