W ręce częstochowskich wywiadowców wpadł mężczyzna podejrzany o dokonanie rozboju. Jak ustalili śledczy, 18-latek zaatakował przypadkowo napotkaną kobietę i wyrwał jej torebkę. Świadkowie zdarzenia zareagowali natychmiast. Pobiegli za złodziejem i przytrzymali go do przyjazdu policji. Zatrzymany usłyszał zarzut dokonania rozboju, został też objęty policyjnym dozorem.

Oficer dyżurny z komisariatu II w Częstochowie otrzymał kilka dni temu zgłoszenie kradzieży torebki. Policyjni wywiadowcy, którzy byli w pobliżu ustalili, że pokrzywdzona została zaatakowana na chodniku. Sprawca wyrwał jej torebkę, w której trzymała laptopa, telefon komórkowy, dokumenty i pieniądze. Kobieta wskazała też kierunek, w którym uciekł złodziej. Jak się okazało, dwaj mężczyźni, którzy widzieli całe zdarzenie pobiegli za sprawcą i przytrzymali go do przyjazdu stróżów prawa. 18-latek został zatrzymany. W Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Południe usłyszał zarzut dokonania rozboju. Prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Skradzione rzeczy wróciły natomiast do pokrzywdzonej. Szczegóły i okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy z komisariatu II w Częstochowie.

Mieszkańcom Częstochowy dziękujemy za wzorową postawę, zaangażowanie i pomoc w zatrzymaniu podejrzanego. Ich zachowanie było wyrazem odwagi i świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie policjantom.