Z uwagi na występowanie mgły częstochowscy policjanci apelują do kierowców, rowerzystów i pieszych o ostrożność. Widoczność może być miejscami znacznie ograniczona, dlatego bezwzględnie należy dostosować prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze. Piesi natomiast powinni pamiętać o odblaskach.

Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne w postaci mgły apelujemy do kierujących, rowerzystów i pieszych o ostrożność na drodze. Zwracamy się do kierujących o zdjęcie nogi z gazu, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Pieszym przypominamy o rozwadze podczas przechodzenia przez jezdnię. Niedopuszczalne jest przebieganie na drugą stronę drogi czy wchodzenie wprost przed przyjeżdżający samochód. Ponadto przypominamy pieszym, aby w trosce o własne bezpieczeństwo nosili odblaski na słabo doświetlonych odcinkach dróg, zwłaszcza gdy występuje gęsta mgła. Rowerzystom przypominamy o obowiązkowym oświetleniu jednośladu. Kamizelka czy inny element odblaskowy dodatkowo poprawi widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie ich bezpieczeństwo.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.