Częstochowscy policjanci w piątek przeprowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Akcja prowadzona była na terenie całego województwa. Celem akcji było zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

W piątek częstochowscy policjanci przeprowadzili kontrole w różnych częściach miasta i powiatu, zwracając szczególną uwagę na te rejony, w których ruch pieszych jest największy. Podczas działań 17 stróżów prawa nałożyło 21 mandatów wobec kierujących pojazdami. Najwięcej wykroczeń kierowcy popełnili za przekroczenie prędkości w obrębie przejść dla pieszych. Za przechodzenie w miejscach niedozwolonych, funkcjonariusze dwukrotnie zareagowali wobec pieszych popełniajacych wykroczenia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.