Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zabezpieczali akcję „Jasne, że Święty Mikołaj!” Działania zorganizowane zostały przez Fundację dla Rozwoju i polegały na świątecznej zbiórce prezentów. Organizatorzy znaleźli darczyńców czyli ludzi o dobrym sercu, dzięki którym podarowali 270 dzieciom wyczekiwane prezenty.

Akcja wystartowała 6 grudnia, kiedy to przy okazji ubierania świątecznych choinek, wypuszczono do nieba baloniki z przypiętymi do nich listami do Świętego Mikołaja. Każdy balonik posiadał przypięty klucz do listów, czyli informację gdzie i jak można spełnić marzenia najbardziej potrzebujących dzieci. Darczyńcom mógł zostać każdy, a akcję pilotowała Fundacji dla Rozwoju. Jej organizatorem był Radny Miasta Częstochowy, Dariusz Kapinos, natomiast honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

W tę piękną akcje zaangażowało się wielu mieszkańców Częstochowy i to właśnie dzięki ich wsparciu było możliwe podarowanie dzieciom uśmiechu i radości.  Wręczenie prezentów odbyło się w poszczególnych dzielnicach Częstochowy, korowód ruszył z Placu Orląt Lwowskich na Rakowie, odwiedzając po drodze m.in Wrzosowiak, Ostatni Grosz, Zawodzie, Stary Rynek, Trzech Wieszczów oraz oczywiście pięknie ozdobiony Plac Biegańskiego. Nad bezpieczeństwem korowodu czuwali policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy rozdawali dzieciom kolorowanki „Elementarze Bezpieczeństwa”.

  • Korowód św. Mikołaja w Częstochowie.
  • Korowód św. Mikołaja w Częstochowie.
  • Korowód św. Mikołaja w Częstochowie.