Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Policjanci z częstochowskiego wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej zatrzymali 39-latka podejrzanego o posiadanie wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Śledczy znaleźli w jego samochodzie 240 butelek „lewego” alkoholu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT oszacowano na blisko 11 tys. zł.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wpadli na trop 39-latka, który miał przewozić samochodem spore ilości alkoholu bez akcyzy. W jego aucie, zaparkowanym w centrum miasta na osiedlowym parkingu, mundurowi odnaleźli 240 butelek z wysokoprocentowym alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany, a kontrabanda zabezpieczona. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy oszacowano na blisko 11 tys. zł. Mieszkaniec Częstochowy usłyszał już zarzut związany z posiadaniem nielegalnych wyrobów. Śledczy ustalają szczegóły sprawy.

Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.