132 zgłoszenia w jeden weekend. Alkohol i wykroczenia drogowe na czele

132 zgłoszenia w jeden weekend. Alkohol i wykroczenia drogowe na czele

FOT. Straż Miejska Częstochowa

Dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie odebrali w miniony weekend 132 telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców. Najczęściej chodziło o spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, zakłócanie spokoju oraz wykroczenia drogowe. Częstochowscy strażnicy prowadzili także własne kontrole i zabezpieczali miejskie imprezy.

Najwięcej, bo 50 zgłoszeń, dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych i zakłócania spokoju publicznego. Na drugim miejscu znalazły się wykroczenia drogowe. W tej sprawie mieszkańcy dzwonili do Straży Miejskiej 32 razy.

Kolejne 21 zgłoszeń dotyczyło zdarzeń związanych ze zwierzętami. Dodatkowo pracownicy cywilni referatu do spraw miejskiego monitoringu wizyjnego przekazali dyżurnemu Straży Miejskiej 13 spraw do realizacji.

To zestawienie pokazuje, że dla mieszkańców Częstochowy najbardziej uciążliwe pozostają problemy widoczne na ulicach i w przestrzeni publicznej - alkohol, hałas oraz nieprawidłowe zachowania kierowców. Ponad 130 zgłoszeń w ciągu jednego weekendu oznaczało dla służb konieczność stałego kierowania patroli do kolejnych interwencji.

Straż Miejska w Częstochowie podejmowała również interwencje ujawnione podczas własnej służby patrolowej. Funkcjonariusze zabezpieczali imprezy plenerowe oraz podczas wieczornych i nocnych patroli kontrolowali skwery i miejsca, w których gromadzili się młodzież oraz osoby dorosłe.

Patrole reagowały na przypadki zakłócania spokoju i porządku publicznego. W przekazanych informacjach nie podano, ile interwencji zakończyło się mandatami ani czy w którymkolwiek przypadku skierowano sprawę do sądu.

na podstawie: Straż Miejskia w Częstochowie.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Straż Miejska Częstochowa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji