W najbliższy poniedziałek, 18 listopada, zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi „Nasza krew – nasza Ojczyzna”. To doskonała okazja, aby w prosty sposób pomóc potrzebującym i uczcić Narodowe Święto Niepodległości.
Wydarzenie z misją ratunkową
W godzinach od 8.00 do 13.00 przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każdy, kto zdecyduje się oddać krew, może w ten sposób przyczynić się do uratowania życia osobom, które jej potrzebują, w tym rannym w wypadkach oraz przewlekle chorym. Mundurowi, a także osoby cywilne, które odwiedzą w tym czasie katowicką komendę, będą mogły włączyć się w tę szlachetną akcję.
Dlaczego warto oddać krew?
Oddawanie krwi to nie tylko wyraz solidarności z innymi, ale także akt, który może dosłownie uratować życie. Policjanci, ze względu na swoją codzienną pracę, są świadkami wielu sytuacji, w których pomoc w postaci krwi jest niezbędna. Dzięki ich zaangażowaniu oraz zaangażowaniu innych chętnych, akcja „Nasza krew – nasza Ojczyzna” staje się nie tylko sposobem na pomoc, ale również formą solidarności narodowej. Warto pamiętać, że krew mogą oddać zdrowe osoby w wieku od 18 do 65 lat, spełniające określone kryteria zdrowotne. Dlatego, nawet jeśli nie jesteś mundurowym, Twoja obecność i chęć pomocy są niezwykle cenne.
Akcja z szerszym kontekstem
Akcja „Nasza krew – nasza Ojczyzna” jest organizowana już po raz 12. przez Straż Graniczną i ma na celu nie tylko zbieranie krwi, ale także kształtowanie postaw prospołecznych wśród obywateli. To doskonała okazja, aby w okresie przed zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości, przypomnieć sobie o wartości życia i o tym, jak niewiele trzeba, aby w prosty sposób pomóc innym. Dając cząstkę siebie, możemy przyczynić się do ratowania zdrowia i życia osób w kryzysowych sytuacjach, a także zjednoczyć się w wspólnym celu.
Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję i podzielenia się tym najcenniejszym darem, jakim jest krew. Pamiętajcie, że jeden gest może zmienić czyjeś życie na zawsze!
Na podst. Policja w Częstochowie