Gdzie będą kosić w pierwszym tygodniu lipca?
W pierwszym tygodniu lipca mieszkańcy mogą spodziewać się intensywnych prac związanych z utrzymaniem miejskich terenów zielonych. Kosiarki i ekipy pielęgnacyjne ruszają w teren, aby zadbać o trawniki, krzewy i parki. Sprawdź, gdzie i kiedy możesz spotkać pracowników miejskiej zieleni.

Prace pielęgnacyjne w centrum miasta

W centrum miasta, w okresie od 1 do 6 lipca, przewidziane są intensywne prace związane z koszeniem oraz pielęgnacją zieleni. Kosiarki pojawią się na alejach Wolności i Kościuszki, a także w okolicach al. Kościuszki 13, Skweru Perepeczki, ulic Kilińskiego i Dąbrowskiego. Mieszkańcy tych rejonów mogą spodziewać się chwilowych utrudnień, ale efektem będzie zadbana i estetyczna przestrzeń publiczna.

Utrzymanie zieleni na osiedlach Tysiąclecie i Północ

Na osiedlu Tysiąclecie, koszenie trawników zaplanowano wzdłuż ulic Obrońców Westerplatte, PCK oraz Łódzkiej, a także na terenie pomiędzy ul. Łódzką a ul. Mościckiego. Dodatkowo, na ul. Szajnowicza-Iwanowa przeprowadzone zostaną prace związane z cięciem roślinności.

W rejonie Północ miejskie ekipy będą kosić trawniki na ul. Fieldorfa-Nila oraz na węźle przy al. Jana Pawła II, w okolicach popularnego fast foodu. Regularne utrzymanie zieleni w tych miejscach ma na celu poprawę estetyki oraz bezpieczeństwa mieszkańców.

Prace w dzielnicach Grabówka i Mirów

Grabówka również doczeka się prac pielęgnacyjnych. Koszenie trawników odbędzie się w rejonie Wiaduktu Stradom, przy Starodrzewie przy ul. Zbyszka oraz na ul. Osada Młyńska 1. Rondo Guzika zostanie poddane cięciu i plewieniu, co z pewnością poprawi jego wygląd.

W dzielnicy Mirów miejskie ekipy będą kontynuować koszenie trawników, uzupełniając wcześniejsze prace. Pielęgnacja zieleni odbędzie się przy ul. Faradaya i ul. Żużlowej, w tym na rondzie przy ul. Olsztyńskiej. Cięcie pielęgnacyjne skupisk roślinności zaplanowano na ul. Legionów oraz ul. Warszawskiej, co ma na celu utrzymanie porządku i estetyki w tych okolicach.

Pielęgnacja zieleni w Rakowie i miejskich parkach

W dzielnicy Raków prace obejmą koszenie i pielęgnację terenów zielonych na Skwerze przy ul. 1 Maja, al. Niepodległości oraz na Promenadzie Śródmiejskiej. Regularne utrzymanie tych miejsc jest kluczowe dla komfortu mieszkańców oraz estetyki miejskiej przestrzeni.

Miejskie parki również nie zostaną pominięte. Pielęgnacja, cięcie skupisk roślin oraz czyszczenie kostki brukowej odbędzie się przy Grobie Nieznanego Żołnierza w al. Sienkiewicza, a także w Parku Staszica i Parku 3 Maja. Te działania mają na celu zapewnienie mieszkańcom przyjemnego i zadbanego miejsca do wypoczynku i rekreacji.

Informacje na temat harmonogramu prac zieleni są dostępne dzięki uprzejmości Centrum Usług Komunalnych (CUK). Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z tych pięknych, zadbanych miejsc w czasie letnich spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu.


Na podstawie: Urząd Miasta Częstochowy