Konsultacje społeczne ws. nowego obszaru rewitalizacji – zgłoś swoje uwagi do 15 kwietnia
Wielkimi krokami zbliża się nowy etap w życiu naszego miasta, a mianowicie proces rewitalizacji, który ma na celu odnowienie i ożywienie wybranych obszarów. To szansa na polepszenie jakości życia mieszkańców oraz przyciągnięcie nowych inwestorów. Władze miasta zapraszają do aktywnego udziału w konsultacjach społecznych, które pomogą kształtować przyszłość lokalnych społeczności.
  1. Trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie rewitalizacji.
  2. Możliwość zgłaszania opinii i uwag przez mieszkańców do 15 kwietnia.
  3. Przedsięwzięcie obejmie 5 kluczowych obszarów miasta.
  4. Spotkanie konsultacyjne zaplanowano na 26 marca.

W ramach nowego rozdziału dla naszego miasta, uruchomiono proces konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały, który ustali granice obszarów zdegradowanych oraz tych przeznaczonych do rewitalizacji. Działania te są niezbędne, by kontynuować proces odnowy, który rozpoczął się już kilka lat temu. Tym razem, uwzględnione zostały nowe obszary, które skupią się na pięciu kluczowych częściach miasta, dając nowe możliwości dla rozwoju społeczności lokalnych.

Wśród wyznaczonych obszarów znalazły się takie, jak Podjasnogórski czy Śródmiejski, które są sercem miasta i jego historycznym dziedzictwem. Ich rewitalizacja pozwoli na zachowanie lokalnej tożsamości przy jednoczesnym wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań. Ożywienie Starego Miasta, Ostatniego Grosza i Rakowa to szansa na nowe przestrzenie dla mieszkańców – zarówno do życia, jak i rozwoju działalności gospodarczej.

Udział społeczności lokalnej w konsultacjach jest niezwykle ważny, gdyż to mieszkańcy najlepiej znają potrzeby swoich dzielnic. Właśnie dlatego urząd miasta zachęca do aktywnego udziału w procesie konsultacyjnym. Można to uczynić na kilka sposobów – poprzez wysłanie uwag drogą elektroniczną, bezpośredni udział w spotkaniu konsultacyjnym czy wyrażenie opinii osobiście w urzędzie miasta.

Wszystkie te działania mają na celu nie tylko odnowienie zdegradowanych obszarów, ale również zwiększenie atrakcyjności miasta dla nowych inwestorów oraz poprawę jakości życia mieszkańców. To wspólna szansa na kreowanie przyszłości naszego miasta, dlatego każdy głos jest cenny i może przyczynić się do pozytywnych zmian.


Na podst. Urząd Miasta Częstochowy