Urząd Miasta Częstochowy: DODATKOWY DOJAZD NA MECZ
Czy planujesz dopingować Raków w najbliższą sobotę? Mamy świetne wieści! Twoja podróż na mecz i z powrotem właśnie stała się łatwiejsza dzięki dodatkowemu tramwajowi.
  • Uruchomienie dodatkowej linii tramwajowej w dniu meczu.
  • Bezpośredni dojazd na stadion Raków dla kibiców.
  • Brak ustalonego rozkładu jazdy dla dodatkowego kursu.

Dla wszystkich fanów piłki nożnej oraz mieszkańców Częstochowy, którzy planują w sobotę, 17 lutego, kibicować Rakowowi w starciu z Piastem Gliwice, miasto przygotowało miłą niespodziankę. W ramach ułatwienia dojazdu na stadion oraz powrotu do domu, uruchomiony zostanie specjalny tramwaj.

Wyjątkowy kurs tramwaju linii nr 3 zostanie uruchomiony bezpośrednio po zakończeniu meczu, aby zapewnić kibicom komfortowy i szybki powrót. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:00, a start dodatkowego tramwaju zaplanowany jest na około 22:00-22:10, w zależności od tego, kiedy ostatni kibic opuści trybuny.

Ten elastyczny harmonogram ma na celu dostosowanie się do potrzeb fanów i zapewnienie, że nikt nie zostanie pozostawiony bez możliwości powrotu do domu. Organizatorzy podkreślają, że dla tego dodatkowego kursu nie zostanie utworzony tradycyjny rozkład jazdy, co stanowi wygodną opcję dla wszystkich, którzy zdecydują się w ostatniej chwili na wsparcie swojej drużyny na stadionie.

Inicjatywa ta stanowi część szerszych działań miasta mających na celu wspieranie lokalnych wydarzeń sportowych i ułatwienie mieszkańcom udziału w nich. Takie rozwiązania nie tylko zwiększają dostępność i komfort, ale również budują silną wspólnotę kibicowską wokół drużyn, które z dumą reprezentują nasze miasto na arenie krajowej.


Według informacji z: Urząd Miasta Częstochowy