Policja w Częstochowie: „Piłeś? Nie jedź!” Działania trzeźwość na częstochowskich drogach
Niepostrzeżeni sprawcy chaosu na drogach? Policja w Częstochowie staje na straży trzeźwości kierowców. Sprawdź, jakie działania są podejmowane, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu!
  • Trwa intensywna akcja policyjna mająca na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców.
  • Przypominamy o groźbach płynących z prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu.
  • Apelujemy do świadków, by nie pozostawali obojętni na zagrożenie.
  • Przedstawiamy ważne przesłanie dla każdego kierowcy: „Piłeś? Nie jedź!”

Nasze drogi nieustannie wymagają czujności, zarówno ze strony kierujących, jak i służb porządkowych. Policjanci z Częstochowy nie spoczywają na laurach, prowadząc wzmożone kontrole mające na celu uświadomienie kierowcom, że alkohol i kierownica to mieszanka wybuchowa. Odpowiedzialność za życie własne i innych jest w rękach każdego, kto decyduje się wsiąść za kółko.

Zmysły osłabione nawet niewielką ilością alkoholu mogą być przyczyną tragedii na drodze. Niech to będzie ostrzeżenie dla tych, którzy lekceważą konsekwencje prawne i ludzką tragedię, jaką może przynieść chwila nieodpowiedzialności. Jako społeczeństwo, nie możemy być ślepi na zagrożenia, jakie niesie za sobą prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu.

Silne zaangażowanie policji w działania prewencyjne jest odpowiedzią na nieustające zagrożenie, jakim są nietrzeźwi kierowcy na naszych drogach. Działania te, obejmujące między innymi dzisiejszą akcję trzeźwości od rana, są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa. Wezwanie jest jasne: „Piłeś? Nie jedź!” - nie tylko jako przestroga, ale też jako kodeks postępowania dla każdego odpowiedzialnego kierowcy.

Zwracamy się z apelem o rozwagę i odpowiedzialność. Niech każdy, kto świadomy jest zagrożenia, jakie niesie jazda pod wpływem, stanie się ambasadorem bezpieczeństwa i nigdy nie dopuści, by ktoś w takim stanie wsiadł za kierownicę. Razem możemy sprawić, że nasze drogi staną się bezpieczniejsze dla wszystkich.


Na podstawie: Policja w Częstochowie