Kiedy musimy wyrobić certyfikat energetyczny?

Rosnące ceny energii sprawiają, że użytkowanie domów i mieszkań staje się coraz droższe. Certyfikat energetyczny pokazuje jakie zużycie występuje w danej nieruchomości. Jeśli chcemy szukamy kupca lub najemcy na do to z pewnością musimy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia audytu energetycznego. Po audycie otrzymujemy świadectwo charakterystyki energetycznej. To niezbędny dokument, który możemy zamówić także przez internet.

Kluczowa data wprowadzenia obowiązku świadectwa energetycznego już niedługo

Każdy sprzedawany budynek, mieszkanie i zabudowa deweloperska będzie objęta obowiązkiem sporządzania świadectwa energetycznego. To prosta formalność, o ile skorzystamy z nowoczesnego rozwiązania. Bez wychodzenia z domu, za pomocą internetu możemy zamówić świadectwo charakterystyki energetycznej. Szybki czas realizacji to już 72 godziny. Jeśli szykujesz nieruchomość na sprzedaż lub wynajem to przez stronę https://e-swiadectwa.com/ uzyskasz certyfikat szybko i sprawnie.

Gdzie szukać pomocy w opracowaniu certyfikatu energetycznego?

Specjalista wykonuje elektroniczne świadectwa charakterystyki energetycznej dla osób prywatnych i firm. Także deweloperzy mogą liczyć na szybką usługę. Kilka prostych kroków prowadzi do opracowania certyfikatu energetycznego. Musimy skorzystać ze strony https://e-swiadectwa.com/, wpisać dane techniczne nieruchomości i odpowiedzieć na podstawowe pytania. Po wypełnieniu internetowego formularza, w krótkim czasie specjalista od audytu energetycznego dokonuje analizy i opisu zużycia energii przez naszą nieruchomość. Certyfikat energetyczny otrzymujemy mailowo lub wydruk przesyłką kurierską.

Czy cyfrowy certyfikat energetyczny jest przesyłany do centralnego rejestru?

Wykonanie certyfikatu to jedno, a nadanie mu numeru i przesłanie do centralnego rejestru to drugi obowiązek. Jeśli skorzystamy z usługi certyfikatu online, nie musimy martwić się o dodatkowe formalności. Sami podajemy dane do audytu i to wszystko. Za 2-3 dni otrzymujemy wymagane świadectwo. 

Nie czekaj do 28 kwietnia 2023 roku, zamów świadectwo charakterystyki energetycznej już dziś. Przez stronę https://e-swiadectwa.com/ otrzymujemy certyfikat w przystępnej cenie.