Jak sprawdzić czy zalewa sąsiad?

3 min czytania
Jak sprawdzić czy zalewa sąsiad?

Jak sprawdzić czy zalewa sąsiad?

Wiele osób nie ma pojęcia, jak powinno wyglądać sprzątanie po zalaniu Warszawa oferuje w tym zakresie spore możliwości. Z pewnością zdarzyło Ci się kiedyś wrócić z pracy i zobaczyć, że ściany są pełne zacieków, a podłoga mokra. W tym artykule wyjaśnimy, jakie szkody wywołuje zalanie mieszkania.

Przyczyny zalania mieszkania

Na początku trzeba znaleźć oczywiście prawdopodobną przyczynę zalania. Warto sprawdzić, czy są może sąsiedzi z góry i w ogóle wiedzą o całej sytuacji. Może się okazać, że sąsiad nie zauważył awarii pralki. Wtedy dalsze zalewanie twojego mieszkania może powstrzymać szybka interwencja. Zawory główne trzeba zakręcić, gdy awaria dotyczy pionów wodno-kanalizacyjnych. Warto podkreślić, że te zawory przeważnie zlokalizowane są w piwnicy. Później wróć do mieszkania, żeby ograniczyć zniszczenia. Oczywiści możesz zebrać wodę, jednak skutków zalania nie powinieneś jeszcze usuwać, tak samo jak niczego nie powinieneś naprawiać. Zalania domów oraz mieszkań są najczęstszym skutkiem ulew.

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej narażone na nagły napływ wody są piwnice, czyli pomieszczenia najniżej położone. Konieczność usunięcia skutków zalania pojawia się dopiero po kilku dniach. Najlepiej korzystać z usług specjalistycznych firm zewnętrznych, które cieszą się dobrą opinią i wiele lat działają na rynku. Taka firma przede wszystkim wykona ozonowanie pomieszczeń po zalaniu. Gdy nie doszło do szkody całkowitej w domostwie to tylko wtedy można zrealizować takie zlecenie. Gwarancją dobrze przeprowadzonego suszenia mokrych ścian budynku są wyszkoleni fachowcy oraz doskonały sprzęt do odpompowywania wody. Opróżnienie piwnicy z wody i nieczystości jest pierwszym etapem prac. Można to zrobić przy użyciu zanurzeniowej pompy.

Postępowanie w przypadku zalania

Najlepiej korzystać ze sprawdzonych urządzeń odsysających brudną wodę. Posiadają one przeważnie długi kabel, który pozwala przestawiać pompę w różne miejsca. Na rynku można znaleźć także pompy do nieczystości z wężem ssącym. Takie pompy stawia się obok zalanego pomieszczenia, ale nie umieszcza się ich w wodzie. Za pomocą węża o dużej średnicy odsysają one wodę. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma opcji zanurzenia sprzętu. Gdy w piwnicy nie ma już wody to trzeba się pozbyć wszystkich przedmiotów, które tam jeszcze są. Niektóre mogą być dalej wykorzystywane po całkowitym wyschnięciu. Za pomocą przemysłowych ozonatorów należy przeprowadzić usuwanie nieprzyjemnych zapachów po wybiciu szamba. Ostatecznie dezynfekowana i osuszana może być pusta piwnica, gdzie wysprzątano już nieczystości.

Wilgoć może sprawić, że groźne grzyby oraz pleśnie będą rozwijać się na ścianach i podłogach. Jednym z etapów sprzątania specjalistycznego po awariach kanalizacji jest odgrzybianie ścian po zalaniu. Warto wspomnieć, że świetnie sprawdzają się osuszacze kondensacyjne, które zbierają wilgoć z mokrych ścian. Osuszacz kondensacyjny posiada specjalny parownik, w którym ogrzewa się schłodzone powietrze. Jest to profesjonalne urządzenie do osuszania, które znajduje się na wyposażeniu firm sprzątających po zalaniu. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jak postępować w przypadku zalania. Bez wątpienia warto skorzystać zawsze z pomocy profesjonalnej firmy zewnętrznej, która wie na czym polega usuwanie szkód.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

czestochowanews_kf