Policjanci z komendy miejskiej i samodzielnego pododdziału prewencji w Częstochowie uczestniczyli w pikniku mundurowym „Razem w szyku”, zorganizowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień. Na Palcu Biegańskiego spotkali się przedstawiciele różnych służb dbających o bezpieczeństwo. Stróże prawa prezentowali swoje radiowozy, motocykl, rower i sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Zachęcali też do wstąpienia w szeregi policji.

W piątek już po raz trzeci na Placu Biegańskiego w Częstochowie odbył się piknik „Razem w szyku”, którego organizatorem była Wojskowa Komenda Uzupełnień. W jednym miejscu można było spotkać przedstawicieli różnych służb dbających na co dzień o szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Przechadzający się częstochowskimi Alejami mogli zobaczyć stoiska policji, wojska, straży granicznej, straży pożarnej, służby więziennej, izby administracji skarbowej, ratownictwa medycznego i klas o profilu mundurowym. Wszyscy prezentowali swoje wyposażenie, uzbrojenie oraz sprzęt, którym dysponują podczas codziennych zadań. Policjanci z komendy miejskiej, w tym z wydziału ruchu drogowego oraz profilaktycy z wydziału prewencji, a także policjanci z samodzielnego pododdziału prewencji w Częstochowie w ramach akcji „zostań jednym z nas” zachęcali do obejrzenia radiowozów, motocykla a także chętnie opowiadali o tym jak wygląda praca w policji i jakie są wymagania do wstąpienia w jej szeregi.

  • na zdjęciu umundurowani policjanci stojący przy stoliku z materiałami i ulotkami promocyjnymi
  • na zdjęciu grupa dzieci wraz z opiekunami oglądają policyjny radiowóz
  • na zdjęciu umundurowany policjant pomagający wsiadać dziecku do radiowozu, na tylnich siedzeniach znajdują się siedzące dzieci