Osłona balkonowa - jakie są rodzaje i które warto wybrać?

Balkon to miejsce, w którym wiele osób uwielbia spędzać swój wolny czas. Zwłaszcza gdy te przestrzeń odpowiednio zagospodarujemy i znajdziemy miejsce na relaks. Cenimy sobie jednak prywatność na swoim własnym terenie. Dlatego chętnie szukamy rozwiązań, dzięki którym możemy o to zadbać.

Osłony na balkon to jedno z nich. Nowoczesne, funkcjonalne i łatwe do montażu przyda się wszelkie, gdzie chcemy zadbać o własna prywatność. Zarówno na balkonach, jak i na tarasach. Jednak na jakie osłony balkonowe możemy się zdecydować?

Zastosowanie osłony na balkony

Tego typu rozwiązanie spełnia dwie funkcje:

  • Ochrona przed wzrokiem osób niepowołanych
  • Poprawa warunków wypoczynku dzięki osłonie przed czynnika atmosferycznymi

Osłony balkonowe i ich rodzaje

Wszystkie produkty muszą spełniać pewne wymagania i pełnią wiele funkcji. Możemy zdecydować się na:

  • Osłony balkonowe z technorattanu

Jest to osłona balkonowa, która cieszy się największą popularnością. Głównie dzięki ogromowi zalet, na jakie może liczyć każdy, kto posiada własny balkon. Czymś, na co zwracają uwagę klienci, jest szczególnie duża odporność na czynniki atmosferyczne. Dzięki temu nie jest koniczne impregnowanie osłony.

Samo czyszczenie także nie wymaga specjalnych środków. Wystarczy woda z płynem do naczyń. A zamontowanie osłony balkonowej możemy wykonać samodzielnie z pomocą trytek.

Takie osłony są dostępne w wielu wariantach, dzięki czemu dopasowanie ich do wystroju balkonu nie jest trudne. Ogólnie wygląda jak gęsta plecionka, dzięki czemu nic, co się dzieje na balkonie, nie jest widoczne dla osób postronnych.

  • Osłony balkonowe z wikliny

Taka osłona na taras jest wykonana z naturalnego tworzywa (witek wierzby). W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, ta jest zdecydowanie mniej trwała. Przez to wystarcza zaledwie na 2-3 lata, a czasami nawet krócej przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Po tym czasie może zacząć się kruszyć, przez co nie wygląda już tak ładnie i jest konieczne jest wymienienie na nową.

Sam montaż nie powinien sprawiać żadnych trudności. Można do niego wykorzystać zaciskowe trytki.

  • Osłony balkonowe z drewna

To kolejne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają bardziej naturalny design. Takie osłony na balustrady balkonowe mogą stać się piękna ozdobą każdego domu czy mieszkania. Drewno pięknie się prezentuje, wspaniale współgra z roślinami, a więc tym bardziej warto założyć sobie tam niewielki ogródek.

Jest taka osłona staje się o wiele bardziej kłopotliwa. Sam montaż wymaga więcej pracy i przeważnie pomocy drugiej osoby. Poza tym co dwa lata należy ją malować i impregnować, żeby nam jak najlepiej służyła. A za każdym razem konieczne jest wymontowanie balustrady, co jest niezbyt bezpieczne.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o osłony na balkon, to mamy naprawdę spory wybór. Trzeba zatem dobrze zastanowić się, czego konkretnie potrzebujemy, które tworzywo najbardziej nam odpowiada i co będzie idealnie prezentować się na balkonie. Taka osłona sprawi, że wypoczynek będzie tak dobry, jak nigdy wcześniej.

Zapraszamy: https://cover-it.pl/