Co sprawia, że projektory są urządzeniami, które ostatnio wybieramy tak chętnie?

Bardzo zmienne są losy sprzętów, które doświadczają obecnie wielu usprawnień. Doskonałym przykładem tego faktu są chociażby smartfony, które każdego roku zaskakują nas czymś zupełnie nowym, innowacyjnym i wydawać by się mogło, że już nic lepszego nigdy nie zostanie odkryte. Następnie przychodzi kolejny krok, a technolodzy wpadają na jeszcze lepszy pomysł – tak jest za każdym razem. Do niedawna myśleliśmy, że czas projektorów dawno minął i zostaną one zamknięte na klucz w starych salach kinowych, aulach i biurach, aczkolwiek powracają i to z przytupem. Dziś rzutniki święcą triumfy i są urządzeniami, które mogą śmiało konkurować z telewizorami pełniącymi z reszta podobną funkcję w naszych domach.

Wybierając projektory Warszawa to idealne miejsce, aby rozejrzeć się za ciekawymi ofertami. Gdzie jak nie w stolicy trafimy bowiem na największą liczbę sklepów z tego typu sprzętami? Rzutniki stały się dziś urządzeniami, po które sięgają przeróżni użytkownicy. Z drugiej strony, wiele z nas nie jest do końca przekonana do tego rozwiązania. Wszystko wynika jednak z nie do końca pełnych informacji odnośnie ich zalet. Co zatem powoduje to, że dziś możemy postawić w jednym rzędzie projektory wraz z telewizorami?

Wielkość i jakość obrazu

Idealnie odwzorowane kolory oraz duża przekątna ekranu. Brzmi nieco jak opis nowego modelu telewizora, aczkolwiek wcale nie musi tak być. Oczywiście HD to nie jest już standard, który przemawia do wymagającego użytkownika, natomiast full HD jest jak najbardziej akceptowalną technologią i taką właśnie posiadają już nawet średniej klasy projektory, a jeśli należy do grona tych bardziej wymagających użytkowników, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po taki projektor, który pracuje w jakości 4k lub 8k. Przygotujmy się tu natomiast na dość duży koszt, ponieważ w odróżnieniu od telewizorów, jest to świeżo implementowana technologia i minie jeszcze trochę czasu, zanim będzie to zupełnym standardem.

Jeszcze lepiej wygląda to pod kątem wielkości oferowanego obrazu. Dziś, standardem w przypadku telewizorów są to około 50-55 calowe, co w porównaniu do 100 calowego obrazu, jaki może zagwarantować przeciętny projektor wcale nie wydaje się być dobrym wynikiem. Jeśli marzy się nam własna sala kinowa w domu, projektor będzie w stanie je spełnić. Dzięki technologii, produkuje się dziś także projektory o tzw. krótkiej ogniskowej, który nie musimy ustawiać w odpowiedniej odległości, aby w łatwy sposób uzyskać wyraźny, dokładny, a przede wszystkim duży obraz.

Mobilność ponad wszystko

Co zawsze wadziło nam w przypadku telewizorów. Kiedy był tylko jeden w domu, zawsze problemem było to, w którym ten stanie pokoju, kto będzie oglądał itd. Projektory pod tym kątem są o wiele bardziej funkcjonalne, a wszystko to z uwagi, że możemy sobie w bardzo łatwy sposób poradzić z ich logistyką. Są bardzo komfortowe w transporcie, dzięki walizce, możemy zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie, a zatem skorzystamy z nich wszędzie tam, gdzie tylko zajdzie taka potrzeba. Warto w tym przypadku zaopatrzyć się w specjalny ekran projekcyjny ustawiany na statywie na wypadek, gdyby zabrakło nam większej, białej ściany, na której możemy rzucić obraz z projektora. Zatem kino plenerowe, seans filmowy u znajomych, prezentacja planu przed współpracownikami, czy też referat wygłaszany na uczelni staje się możliwością.

Czy tak samo moglibyśmy postąpić w przypadku konkurencyjnego rozwiązania, jakim są telewizory? Wydaje się, że byłoby to dość utrudnione, a wszystko to ze względu na dość spore gabaryty, nieporęczność oraz delikatną matrycę, która szybko może ulec uszkodzeniu, mogą pojawić się martwe piksele, a wówczas pozostaje nam liczyć na pozywane rozpatrzenie naszej reklamacji. Co więcej, telewizory zwykle ustawiamy w konkretnym miejscy po coś – to znaczy, że nie planujemy częstych migracji, czy to z pokoju do pokoju, a szczególnie poza dom lub mieszkanie. Stają się one integralną częścią naszej aranżacji, w które wkomponowują się i mają jej nie opuszczać.