Kalkulator OC/AC – sprzymierzeniec portfela każdego kierowcy

Koniec polisy OC oznacza, że konieczne jest szybkie zakupienie nowego ubezpieczenia – aby oszczędzić czas i pieniądze warto wykorzystać w tym celu kalkulator OC/AC. Narzędzie to pozwoli w szybki sposób znaleźć najkorzystniejsze polisy na polskim rynku i kupić je, bez konieczności wychodzenia z domu. Jak to możliwe?

Kalkulator OC/AC wymaga nielicznych danych

Wykorzystując kalkulator OC/AC renomowanych firm, takich jak Beesafe, wystarczy podać dwie informacje, aby uzyskać najlepsze oferty ubezpieczeniowe. W okienkach należy wpisać datę urodzenia kierowcy oraz numer rejestracyjny pojazdu. W jaki sposób kalkulator uzyskuje resztę niezbędnych danych? Resztę koniecznych danych kalkulator ściąga z baz danych towarzystw ubezpieczeniowych. Jeśli użytkownik kalkulatora wcześniej kupować polisę OC lub AC, jego dane znajdują się we wspomnianych bazach. Rozwiązanie to ma wiele zalet – dzięki olbrzymim bazom danych ubezpieczyciele mogą nie tylko szybciej weryfikować dane swoich klientów, ale również sprawdzać, czy nie doszło do naruszenia przepisów czy zdublowania polisy. Dane zgromadzone w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym służą również do oceny ryzyka ubezpieczeniowego.

Jak wyliczana jest składka polisy przez kalkulator OC/AC?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób system wylicza składkę polisy dla danego klienta. Poza korzystaniem ze wspomnianych wcześniej baz danych kalkulator OC/AC uwzględnia również posiadane przez kierowcę zniżki (zgromadzone np. za bezkolizyjną jazdę czy wiek). W ten sposób możliwe jest obniżenie kwoty ubezpieczenia. Jeśli polisa wygenerowana przez kalkulator jest odpowiednia, wystarczy kupić ją, korzystając z płatności on-line. Dokumenty wysłane zostaną na wskazany adres e-mail po zaksięgowaniu transakcji. Wystarczy je wydrukować!