Policja Częstochowa: Zabójstwo w centrum miasta. Sprawca zatrzymany
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie ustalili, a następnie zatrzymali 78-letniego mężczyznę, który wczoraj przy ulicy Kopernika zaatakował i zranił 74-latkę, powodując śmiertelne obrażenia. Z uwagi na stan zdrowia, sprawca trafił do szpitala, gdzie pozostaje pod nadzorem policjantów.
Wczoraj o godzinie 20.00 dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o zabójstwie, do którego doszło w Częstochowie przy ulicy Kopernika. Wstępne ustalenia wskazywały, że mężczyzna ubrany w czapkę Mikołaja zaatakował na ulicy kobietę, najprawdopodobniej zadał jej ciosy siekierą i uciekł w stronę Jasnej Góry. W wyniku odniesionych obrażeń 74-letnia kobieta zmarła. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Wnikliwa analiza zabezpieczonego materiału dowodowego pozwoliła szybko namierzyć sprawcę zabójstwa. Po około 2 godzinach kryminalni z Częstochowy zatrzymali do sprawy 78-letniego mężczyznę. Z uwagi na jego stan zdrowia, został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa pod nadzorem policjantów. Mężczyźnie grozi nawet dożywotnie więzienie.
Komenda Miejska Policji w Częstochowie, czestochowa.slaska.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/326241,Zabojstwo-w-centrum-miasta-Sprawca-zatrzymany.html
Ostatnie Artykuły

Co pomaga klientowi zaufać trenerowi lub klubowi przed pierwszym treningiem

Biało-czerwona pod ścisłą ochroną - dziś Polska świętuje swój symbol
![[PIŁKA NOŻNA] Puchar Polski: Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 2:0 w finale na PGE Narodowym w Warszawie](/images/mecz/thumbnails/gornik-zabrze-rakow-czestochowa-02052026-20.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Puchar Polski: Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 2:0 w finale na PGE Narodowym w Warszawie

81 uczniów w Częstochowie - stawką była wiedza, która ratuje życie
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III) – Polonia Nysa – SKRA Częstochowa 2:3 w Nysie](/images/mecz/thumbnails/polonia-nysa-skra-czestochowa-01052026-23.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III) – Polonia Nysa – SKRA Częstochowa 2:3 w Nysie

Typologizacje perseweracyjne w Muzeum Częstochowskim kuszą tajemnicą

Haśka znów przyciągnie do Domu Poezji. Częstochowa szykuje urodziny z klimatem

Noc Muzeów i historia Starego Miasta wchodzą do majowego kalendarza miasta

Galeria Literacka w Muzeum Częstochowskim - majowy sygnał dla fanów słowa

Nowe połączenie 1 Maja i Krakowskiej już działa. Częstochowa zyskała ważny skrót

Klimatyzator do domu - jaki wybrać w 2026 i ile kosztuje?

Miejski plusk wraca na majówkę. Fontanny ruszają w Częstochowie

Noc Muzeów w Częstochowie rozciągnie się na całe miasto

Taniec i pomoc w jednym rytmie Częstochowa znów zatańczyła dla potrzebujących
Przydatne dane teleadresowe
- Biblioteka Publiczna im. dr Władysława Biegańskiego w Częstochowie - Filia nr 13 - kontakt, godziny, informacje
- Dom Pomocy Społecznej w Częstochowie - kontakt, godziny, informacje
- Ośrodek Kuratorski nr 1 w Częstochowie - kontakt, godziny, informacje
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach - Oddział w Częstochowie - kontakt, godziny, informacje
- Sztuczne Lodowisko w Częstochowie - kontakt, godziny, informacje
- Hala Sportowo - Widowiskowa POLONIA w Częstochowie - kontakt, godziny, informacje
