Wirtualne biuro - dla kogo?

Wirtualne biuro to usługa, która pozwala zarejestrować działalność gospodarczą w dowolnym mieście w kraju. Dzięki niej osoba, która nie posiada prawa własności do danego lokalu, może legalnie prowadzić firmę. Wirtualne biuro to również szereg korzyści, które wpływają na lepsze postrzeganie naszej firmy na zewnątrz. Co zrobić, by uzyskać dostęp do tej usługi? Do kogo jest ona kierowana i ile będziemy musieli zapłacić za takie rozwiązanie?

Jakie są zalety korzystania z wirtualnego biura?

Nie każdy przedsiębiorca ma prawo własności do lokalu, w którym mieszka. Nawet jeśli tak jest to zarejestrowanie działalności w CEIDG, wiąże się z udostępnienie danych o adresie prowadzenia działalności, w naszym wypadku będzie to adres zameldowania. Czy trzeba to robić, by legalnie założyć firmę? Niekoniecznie! Możemy skorzystać z możliwości, które oferuje rynek, by raz na zawsze rozwiązać problem z adresem siedziby firmy, który jest potrzebny do legalnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Wirtualne biuro to prestiżowy adres, przeważnie w centrum miasta, który zapewnia atrakcyjne powierzchnie biurowe. Oczywiście wcale nie musimy z nich korzystać. Jeśli kontaktujemy się z klientami za pomocą mediów elektronicznych, to z powodzeniem możemy pracować z domu, a wirtualne biuro będzie dla nas wyłącznie adresem potrzebnym do prowadzenia działalności gospodarczej. W niektórych przypadkach okresowy dostęp do powierzchni biurowych i sali konferencyjnej może być ogromną zaletą.

Jeśli chcesz:

  • Zredukować koszt prowadzenia firmy,
  • posiadać prestiżowy adres w centrum miasta,
  • zyskać obsługę administracyjną,
  • mieć dostęp do przestrzeni biurowych i sal konferencyjnych.

To wirtualne biuro umożliwi to wszystko. Należy wiedzieć, że usługa ta to tania i w pełni legalna metoda umożliwiająca rejestrację firmy w dowolnym zakątku kraju. Jest ona w zasadzie pozbawiona jakichkolwiek wad. Wirtualne biuro Warszawa Śródmieście - zobacz, jakie dodatkowe usługi przysługują osobom, które zdecydują się na wynajem prestiżowego adresu w centrum Warszawy.

Ile kosztuje wirtualne biuro i jakie dodatkowe usługi oferuje?

Wysokość opłaty, którą ponosimy z korzystanie z biura wirtualnego, zależna jest od konkretnej firmy, wybranego pakiety czy możliwości korzystania z usług dodatkowych. Podstawowy pakiet można mieć przeważnie za około 50 zł miesięcznie. Wyższe pakiety zależą głównie od lokalizacji, w Warszawie jedne z droższych biur wirtualnych pobierają opłaty w wysokości 200-250 zł. Trudno jednoznacznie określić koszt tej usługi, ale przeglądając popularne wirtualne biura z okolicy, szybko zorientujemy się w cenach i będziemy mogli wybrać właściwy dla nas pakiet usług.

Wyższa cena to przeważnie możliwość skorzystania z usług dodatkowych. Firmy te zapewniają np. dostęp do wirtualnego sekretariatu czy usług polegających na skanowaniu i przesyłaniu drogą elektroniczną dokumentów, które docierają na adres naszej firmy. Niektóre z nich oferują również możliwość obsługi telefonicznej naszych klientów.

Tak naprawdę wybór usług dodatkowych jest nieograniczony i ściśle zależny jest od firmy. Znając swoje potrzeby, możemy lepiej dopasować konkretną usługę do swoich preferencji.