Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Bezpieczeństwo osób starszych jest jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez częstochowską prewencję. W ramach kampanii Senior@NET, skierowanej do osób starszych zamieszkujących na terenie miasta i powiatu mundurowi przestrzegali seniorów z Blachowni i Poczesnej przed czyhającymi zagrożeniami.

W ubiegłym tygodniu profilaktycy z wydziału prewencji w Częstochowie - młodszy aspirant Kamil Sowiński oraz młodszy aspirant Karol Chereźniak spotkali się z seniorami w Domu Pomocy Społecznej w Blachowni oraz studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Poczesnej.

Policjanci omówili metody działania przestępców oszukujących osoby starsze oraz przypomnieli jak uniknąć utraty cennych przedmiotów oraz pieniędzy przytaczając różne zdarzenia z udziałem seniorów i wskazując jak działa sprawca kradzieży, czy oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”.

W działania zaangażowały się również instytucje: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Częstochowie, które w trakcie prowadzonych spotkań zachęcały do lokowania świadczeń oraz środków pieniężnych na kontach bankowych, gdzie będą one bezpieczniejsze niż w domach czy mieszkaniach.

Zapraszamy wszystkie instytucje zainteresowane przeprowadzeniem prelekcji w ramach kampanii Senior@NET do wysyłania zgłoszeń na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


 

  • ulotki promujące akcje profilaktyczna rozłożone na stoliku
  • policjant w mundurze pozuje na tle bannerów promujących akcję
  • uczestnicy spotkania - osoby starsze siedzą w ławkach i patrzą w kierunku policjantów prowadzących spotkanie