Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Czym jest ubezpieczenie od poważnego zachorowania?

Wielu ludzi obawia się na co dzień dwóch rzeczy – utraty stabilności finansowej oraz zdrowia. Nic w tym dziwnego, wszak wiele osób zapada na ciężkie choroby na leczenie których nie zawsze ma pieniądze. Aby zapewnić sobie poczucie finansowego spokoju, warto wykupić ubezpieczenie od poważnego zachorowania, które jest wsparciem w kryzysowej sytuacji.

Czym jest poważne zachorowanie

Niemal każdy ubezpieczyciel posiada swoja własną definicje poważnego zachorowania, zapisaną w ogólnych warunkach ubezpieczenia. W ogólnym pojęciu jest to taka choroba, która uniemożliwia dotychczasowe funkcjonowanie, ogranicza możliwość podjęcia aktywności zawodowej oraz wymaga intensywnego leczenia w celu ratowania zdrowia lub niedopuszczenia do pogorszenia jego stanu.

Ubezpieczenie od poważnego zachorowania obejmuje choroby takie jak: nowotwory, chorobę Alzheimera, Parkinsona, niewydolność nerek, paraliż, zawał serca, stwardnienie rozsiane czy też poważne oparzenia a nawet utratę kończyn. Lista poważnych chorób jest oczywiście o wiele dłuższa i obejmuje zarówno choroby przewlekłe, jak i te z których można powrócić do zdrowia.

Ubezpieczenie od raka

Nowotwory są chorobami, które najbardziej przerażają nasze społeczeństwo. Zachorowanie na raka wiąże się bowiem z długim oraz kosztownym leczeniem na które nie każdego jest stać. To właśnie dlatego ubezpieczyciele oferują ubezpieczenie na wypadek nowotworu. Dzięki niemu w przypadku zachorowania na raka, możemy liczyć na odszkodowanie liczone nawet w setkach tysięcy złotych.

Nic więc dziwnego, że ubezpieczenie na wypadek raka przyciąga uwagę na rynku polis. Oprócz potężnego zastrzyku gotówki, który można wykorzystać na terapię ratującą życie, tego rodzaju ubezpieczenie oferuje też możliwość dodatkowych konsultacji medycznych, opiekę psychologa, dowóz leków, transport medyczny czy nawet pomoc w prowadzeniu domu.

Czego wymaga ubezpieczenie od poważnego zachorowania

Jeśli chcemy kupić ubezpieczenie od raka, musimy być przygotowani na podanie ubezpieczycielowi kilku istotnych informacji: o naszym wieku, stanie zdrowia, sposobie odżywiania się, stosowaniu używek, chorobach współistniejących, aktywności fizycznej oraz o występowaniu chorób nowotworowych w naszej rodzinie.

Na podstawie tej wiedzy ubezpieczyciel oceni czy możemy wykupić polisę i jaka będzie wysokość składki (często opłacana jest ona co miesiąc). Im większe jest ryzyko, że możemy zachorować na poważną chorobę (w tym raka), tym oczywiście wyższa będzie wartość składki ubezpieczeniowej. Także osoby starsze muszą liczyć się z tym, że zapłacą więcej.

Dobre ubezpieczenie od poważnego zachorowania

Najlepszą polisą chroniącą przed skutkami zachorowania jest ta, która nie kosztuje dużo, ma wysoką wartość sumy gwarancyjnej i posiada jak najmniej wyłączeń, czyli sytuacji w których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Pamiętajmy, że nie dostaniemy zadośćuczynienia, jeśli zachorowanie będzie wynikiem spożycia alkoholu, konsekwencją bójki, wad wrodzonych czy uprawiania ryzykownych sportów.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu nie zawsze chroni przed wszystkimi rodzajami raka. Niekiedy ubezpieczyciele zawierają w umowach wyłączenia i jeśli np. zachorujemy na raka skóry lub nowotwory naciekające, nie dostaniemy odszkodowania. Pamiętajmy też, że ubezpieczyć może się tylko ta osoba u której wspomniane choroby nie były diagnozowane przed podpisaniem umowy.

Czy to się opłaca?

Odpowiedzenie na pytanie czy ubezpieczenie od poważnego zachorowania opłaca się jest dość trudne. Jeśli boimy się zachorować i stać nas na to, aby miesięcznie płacić kilkadziesiąt złotych, możemy skorzystać z oferty ubezpieczeniowej. Wartość miesięcznej składki jest bowiem dużo niższa niż kwota, jaką dostaniemy na leczenie w przypadku zachorowania. Warto to rozważyć.