Domowe sposoby na udrożnienie kanalizacji nie zawsze mogą okazać się na tyle skuteczne, aby nie było potrzeby zamawiania firmy oferującej usługi kanalizacyjne Warszawa. Jakie więc istnieją naprawdę skuteczne sposoby na poradzenie sobie z zatkaną kanalizacją?
Sprężyna do przepychania rur
Bardzo często wykorzystywanym sposobem do skutecznego przetykania wyjątkowo trudnych zatorów w rurach wykorzystuje się sprężynę, którą można zakupić w praktycznie każdym sklepie ogólnobudowlanym. Jest to mechaniczny sposób udrażniania rur, a samo użycie spirali nie wymaga dużej siły. Na jednym końcu sprężyny kręcimy za pomocą specjalnej korbki, aby sprężyna dostała się głęboko do środka odpływu. Tego typu operację należy przeprowadzać najlepiej kilka razy, aby skutecznie usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Przy zakupie odpowiedniej spirali należy zwrócić uwagę na jej odpowiednią długość – w sklepach możemy spotkać sprężyny o długości 5 metrów, ale są również znacznie dłuższe do bardziej profesjonalnych zastosowań. Firmy zajmujące się profesjonalnym udrażnianiem kanalizacji wykorzystują elektryczne wersje tego typu sprężyn. Sprężyna elektryczna napędzana jest przez silnik elektryczny, a dzięki temu można uzyskać lepszą wydajność i zwiększoną skuteczność. Dodatkową zaletą tego typu sprężyn elektrycznych jest fakt, że można w łatwy sposób zmienić jej końcówkę w zależności od średnicy rury, którą chcemy udrożnić.
Metoda wysokociśnieniowa
Metoda wysokociśnieniowa stosowana w sposób profesjonalny nazywana jest WUKO i wykorzystuje ją się bardzo często w efektywnym i szybkim udrażnianiu wszelkiego rodzaju instalacji kanalizacyjnych. Jeśli metoda mechaniczna z zastosowaniem sprężyny elektrycznej nie przynosi rezultatu lub jest niemożliwa do zrealizowania ze względu przykładowo na kształt rur lub osad znajdujący się poza zasięgiem sprężyny, wtedy stosuje się metodę wysokociśnieniową. Warto też zauważyć, że aby skutecznie dobrać metodę udrażniania rur kanalizacyjnych wykonuje się wcześniej monitoring kanalizacji. Na czym polega taki monitoring? Do rury wprowadza się specjalne urządzenie, które przekazuje precyzyjny obraz o stanie wnętrza odpływu kanalizacyjnego. W ten sposób doświadczony pracownik jest w stanie dokładnie wskazać przyczyny zatoru lub ewentualne uszkodzenia, a także oszacować przyszłościowe problemy, które mogą się dopiero pojawić. Na koniec wykonywany jest raport, który wskazuje przyczyny i na podstawie tego można skutecznie dobrać odpowiednią metodę udrożnienia istniejącego systemu kanalizacyjnego.