Wirtualne biuro w Warszawie - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Usługa wirtualnego biura staje się coraz bardziej popularna ze względu na możliwość redukcji kosztów prowadzenia działalności oraz braku konieczności rejestracji firmy pod domowym adresem. Wirtualne biuro w Warszawie może jednak oznaczać znacznie więcej, niż tylko adres, pod którym prowadzona jest działalność. Sprawdzamy, jakie korzyści niesie za sobą wirtualne biuro.

Outsourcing usługi biurowej

Główną ideą wirtualnego biura jest możliwość rejestracji przedsiębiorstwa pod danym adresem bez fizycznej obecności pracowników czy właściciela firmy. Dzięki temu przedsiębiorcy nie muszą wynajmować powierzchni biurowej, co znacznie redukuje koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Należy przy tym nadmienić, że w Warszawie koszty wynajmu lokali biurowych mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, co w skali roku stanowi naprawdę duży wydatek. Dodatkowo wirtualne biuro pozwala uniknąć rejestrowania firmy pod swoim domowym adresem - dotyczy to osób pracujących w domu lub świadczących usługi w sposób mobilny. Jest to duże ułatwienie między innymi w kontekście rozliczania podatku VAT oraz zachowania prywatności.

Usługi dodatkowe

Wirtualne biuro Warszawa oferuje firmom chcącym skorzystać z tej usługi szereg różnego rodzaju ułatwień w prowadzeniu działalności. Sprawnie działające wirtualne biuro może z powodzeniem zastąpić osobistą sekretarkę, gdyż istnieje możliwość odbioru i przesyłu poczty tradycyjnej oraz elektronicznej, odbiór telefonów, prowadzenie kalendarza spotkań, wstępną obsługę klientów, pomoc w księgowości czy prawnych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej. Co więcej, wirtualne biuro istnieje nie tylko na papierze, zatem daje swoim klientom możliwość spotkania z kontrahentami czy partnerami biznesowymi w siedzibie, czyli na neutralnym gruncie. Dla wielu przedsiębiorców jest to bardzo istotne, bowiem wirtualne biuro zapewnia odpowiednie pomieszczenia, w których można spokojnie odbywać rozmowy biznesowe. Nie trzeba korzystać z restauracji, kawiarni czy innych miejsc publicznych, w których trudno jest omawiać kwestie objęte na przykład tajemnicą handlową.

Wirtualne biuro w Warszawie - dla kogo?

Usługi wirtualnego biura przeznaczone są przede wszystkim dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, którzy na własną rękę budują swoją markę. Freelancerzy, mobilni specjaliści czy osoby pracujące zdalnie najchętniej korzystają z wirtualnego biura, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby nawet większe firmy zdecydowały się na tego typu rozwiązanie. Wszystko zależy od organizacji pracy firmy, bowiem niektóre stawiają na świadczenie pracy w sposób zdalny, co nie wymaga posiadania dużych powierzchni biurowych. Na co dzień pracownicy pracują w domach, natomiast incydentalne spotkania z nimi czy też  z kontrahentami mogą odbywać się w wirtualnym biurze. Takie rozwiązanie daje realne oszczędności i możliwość wykorzystania w stu procentach możliwości pracowników, bez konieczności wynajmu powierzchni biurowej dla nich.