Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Konserwacja, czyszczenie czy mycie dachy?

o najlepiej wybrać. Każdy dach z czasem brudzi się, żeby nasz dach zawsze wyglądał ładnie należy go raz na jakiś czas konserwować. Konserwacja dachów papowych warto przeprowadzać raz na 10 lat. Wtedy nasz dach będzie ciągle w dobrej kondycji. Dachy blaszane wystarczy raz na 5 lat umyć, żeby odzyskały swój pierwotny wygląd.

Co to takiego pokrycie dachu?

Pokrycie dachu to często taki duży parasol rozciągnięty na całym budynku, który służy do ochrony ludzi przed warunkami atmosferycznymi – wiatrem, słońce, deszczem oraz śniegiem. Ale niestety często osiada na nich kurz, pył, gnijące liście czy inne zabrudzenia glony, mchy. Najwięcej zabrudzeń zbiera się kiedy nasz budynek jest posadowiony w cieniu. Są praktyczne dachy, które nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych, poza okresowymi przeglądami czyli takie dachy, które zostały pokryte blacha miedziana, blacha cynkowo-tytanowa czy strzecha.

Jak dobrze czyścic dach?

Niestety glony i mchy lubią podłoża porowate. Często dachówka naturalna, która pięknie wygląda jest zabrudzona od mchu. Warto zaopatrzyć się wtedy w preparaty z detergentem i polać kilka razy powinno pomóc nam w utrzymaniu ładnego wyglądu  naszego dachu. Większe naloty trzeba usuwać specjalnymi środkami chemicznymi do tego przeznaczonymi. Po całym zabiegu warto pokryć nasz dach specjalnymi produktami biobójczymi, które będą utrudniały porastanie nowych glonów czy mchu. Najłatwiej jest jednak utrzymać  w czystości dachy na wysoki połysk, wtedy wystarczy je tylko umyć karcherem.