Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Jeszcze tylko do 20 października można zgłaszać zdjęcia w międzynarodowym konkursie fotograficznym, którego finał zaplanowano na listopad w OPK „Gaude Mater”. Sponsorem tytularnym jest globalna marka Fujifilm, a główną nagrodą – profesjonalny aparat fotograficzny Fujifilm X-pro3 z jasnym obiektywem stałoogniskowym.

Konkurs ma na celu promocję i wspieranie twórców działających w gatunku fotografii ulicznej i adresowany jest do wszystkich fotografujących – profesjonalnie lub amatorsko – na całym świecie.

Jak mówi pomysłodawca i koordynator konkursu, Adam Markowski z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, zainteresowanie konkursem jest bardzo duże – napływają prace z tak odległych zakątków świata jak Indie, Filipiny, Chiny, Australia, Turcja, Kuba, Japonia, Singapur, Azerbejdżan i Kuwejt. Zgłaszane zdjęcia, ilustrujące przeogromną różnorodność fotografii ulicznej, publikowane są na bieżąco na profilach konkursu na Instagramie i Facebooku – z hasztagiem @momentstreetphotoawards.

Sponsorem tytularnym konkursu została firma Fujifilm – jedna z najbardziej cenionych marek cyfrowych aparatów fotograficznych na świecie. Inspirowana pięknem i formą klasycznych aparatów z minionej epoki firma Fujifilm tworzy sprzęt łączący technologiczne innowacje z tradycyjną, a jednocześnie stylową i funkcjonalną konstrukcją korpusów. Wieloletnie doświadczenie pozwala sprostać oczekiwaniom tych, którzy marzących o robieniu zdjęć najwyższej jakości. Główną nagrodą w konkursie jest zaawansowany aparat Fujifilm X-pro3 wraz z obiektywem Fujinon XF 23 mm f/2.0 R WR.

Druga i trzecia nagroda – obie ufundowane przez Miasto Częstochowę – to kolejno 4 tys. i 3 tys. zł.

W skład Jury wchodzą znakomici fotoreporterzy, dokumentaliści oraz ,,streetowcy” – Witold Krassowski, Arkadiusz Gola, Tymon Markowski, Maciej Jeziorek, Elena Alexandra oraz Szymon Roziewicz. Partnerami konkursu zostali Street Photo Poland oraz instagramowy From Streets With Love – platformy promujące ideę fotografii ulicznej w Polsce i na świecie.

Szczegóły dotyczące konkursu można poznać na stronie http://www.momentstreetphoto.pl


na podst. informacji organizatora