Izolacja metodą iniekcji krystalicznej

Odpowiednio wykonana izolacja ścian fundamentowych podczas budowania domu lub jego remontu, to niezwykle ważny etap przy budowie domu. Należy pamiętać o wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, ponieważ jej brak może powodować przenikanie wody do wewnątrz budynku. Szczególnie ważna jest izolacja fundamentów w starym domu. Mimo tego że może być bardziej czasochłonna i wymagać większych nakładów pracy. To w dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnym technologiom izolacja starych fundamentów nie stanowi problemu. Hydroizolacja piwnicy jest szczególnie ważna, jeżeli budynek mieszkalny położony jest w pobliżu zbiorników wodnych. W ten sposób minimalizuje się efekty ewentualnej powodzi. Najlepiej unikać budowania domów w pobliżu zbiorników wodnych. Z powodu ryzyka podniesienia się poziomu wód. Jednak nie każdy bierze pod uwagę ten aspekt podczas wyboru działki pod budowę domu.

Czym jest iniekcja krystaliczna?

Metoda ta polega na użyciu aktywatora krzemianowego  do osuszania ścian zawilgoconych przez podciąganie wody z gruntu.  Iniekcja krystaliczna wykorzystuje aktywator krzemianowy podczas wykonywania izolacji przeciwwilgociowej. Metoda iniekcji krystalicznej bardzo dobrze sprawdzi się do wapiennej zaprawy murarskiej lub cegły ceramicznej.

 Jak działa iniekcja krystaliczna?

Izolacja fundamentów powinna być wykonana w sposób staranny i dokładny, aby móc cieszyć się efektami na długie lata. Źle wykonane izolacje przeciwwilgociowe mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Metoda iniekcji krystalicznej polega na tym, że w ścianie którą osuszamy nawierca się otwory iniekcyjne o średnicy 20 mm.  Otwory wywierca się w równoległej do poziomu podłogi linii. W nowo nawiercone otwory wlewa się około półtora litra wody a następnie wprowadza materiał iniekcyjny. Jest on mieszaniną aktywatora krzemianowego, cementu portlandzkiego i wody. Hydroizolacja fundamentów za pomocą iniekcji krystalicznej jest niezwykle skuteczna.

 Trwałość efektu osuszania

Efekty zastosowania iniekcji krystalicznej widać już po około tygodniu. Dobrze wykonana izolacja piwnicy, czy izolacja pozioma fundamentów  przynosi efekty na długie lata. Iniekcja krystaliczna zapewnia ochronę budynku na bardzo długie lata, jednak nie każda metoda izolacji fundamentów  daje gwarancji długotrwałych efektów. Bez względu na to czy jest to izolacja pozioma czy izolacja pionowa. Metoda iniekcji krystalicznej jest trwała, ponieważ polega na działaniu trwałego aktywatora krzemianowego. Posiada również skuteczne właściwości krystalizacyjne.  Metoda iniekcji krystalicznej może być wykorzystywana również do wytwarzanie izolacji pionowej ścian fundamentowych. Metoda iniekcji krystalicznej oprócz bardzo dobrej ochrony przed wilgocią, posiada również wiele innych zalet. Jest tańsza w porównaniu do innych metod. Jest prosta w użyciu i ekologiczna. Co warto podkreślić, minerały stosowane podczas iniekcji krystalicznej są wytwarzane z polskich surowców.  Nie warto oszczędzać na izolacji przeciwwilgociowej i wybierać do jej wykonania tylko najlepsze materiały. Ważna jest też odpowiednio wyszkolona grupa pracowników budowlanych, która będzie umiała poprawnie wykonać swoją pracę Źle wykonana izolacja przeciwwilgociowa może doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów. Przebywanie w takim pomieszczeniu może doprowadzić do problemów z drogami oddechowymi i alergii. Jeżeli  chcemy mieć mocne fundamenty- izolacja przeciwwilgociowa dobrze wykonana jest warunkiem koniecznym. Hydroizolacja podpiwniczenia jest bardzo ważna.