Od wyniku egzaminu ósmoklasisty zależy przyjęcie do szkoły średniej. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby liczba punktów z tego testu była maksymalna. Czy wtedy samodzielne przygotowanie się do egzaminu będzie wystarczające?

Podczas egzaminu dla ósmoklasisty uczniowie biorą udział w trzech testach, a mianowicie w teście z języka polskiego, w teście z matematyki, a także w teście z języka obcego nowożytnego – najczęściej jest to język angielski.

Odpowiednie przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty pozwala na zaliczenie powyższych egzaminów bez trudności. W tym celu można uczyć się samodzielnie, ale można również zdecydować się na specjalne korepetycje oraz kursy, na przykład organizowane w Warszawie przez szkołę Pitagoras.

Czy przygotowanie go egzaminu we własnym zakresie wystarczy? A może lepiej zapisać się na korepetycje albo kursy? Odpowiadamy na te pytania!

Samodzielne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty – ważna wytrwałość i systematyczność

Gdy uczeń nie posiada żadnych szczególnych problemów w nauce, wówczas najczęściej może przygotować się do egzaminu we własnym zakresie – na podstawie zdobytej przez osiem lat wiedzy może napisać test ósmoklasisty bez trudności.

W trakcie powtórek do egzaminu można bazować na podręcznikach, ćwiczeniach oraz zeszytach, ale również można wybrać specjalne repetytoria oraz testy. Wiele pomocnych materiałów dostępnych jest dzisiaj w internecie.

Czy samodzielne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty wystarczy?

Warto jednak wskazać, że wtedy, gdy uczeń chciałby zliczyć ten swoisty test do liceum z jak najwyższym wynikiem, samodzielne powtórki mogą nie być wystarczające! Może zdarzyć się, że o dostaniu się do wymarzonej szkoły będzie decydował zaledwie jeden punkt!

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty – korepetycje i kursy przygotowawcze

Gdy uczeń chciałby zaliczyć egzamin ósmoklasisty z najlepszym wynikiem, w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dodatkowej pomocy – korepetycji albo kursów.

Korepetycje oraz kursy przygotowawcze do egzaminu ósmoklasisty to bardzo dobry wybór, ponieważ to właśnie w ich trakcie uczeń może zdobyć nowe informacje, ugruntować te już posiadane, a także dowiedzieć się więcej o specyfice tych testów.

Dostępne są poniższe oferty:

  • przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty polski
  • przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty matematyka
  • przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty angielski i inne języki

W trakcie korepetycji oraz kursów na egzamin ósmoklasisty testy rozwiązywane są pod okiem doświadczonych nauczycieli, którzy w razie potrzeby pomagają uczniom w zrozumieniu wszystkich tematów.

Gdy chodzi o przygotowanie do egzaminów, największym zainteresowaniem cieszą się kursy dla ósmoklasistów, które odbywają się w małych grupach – najczęściej od 3 do 10 osób. Wówczas nauczyciel może poświęcić uczniom więcej czasu i nauka przynosi jeszcze lepsze efekty.

Kursy organizowane są najczęściej jako roczne – rozpoczynają się pod koniec września albo na początku października. Dostępne są także kursy intensywne odbywające się w drugim semestrze.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty w Warszawie – sprawdź oferty już teraz!

Gdy interesuje Cię kompleksowe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty Warszawa to miasto, gdzie do dyspozycji mamy wiele ofert tego rodzaju.

Kursy i korepetycje w Warszawie organizowane są przez doświadczonych nauczycieli, a także przez szkoły, które ich zatrudniają. Aktualne oferty można znaleźć już teraz on-line.