Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Udane wakacje to marzenie każdego z nas – planując urlop wybieramy te najpiękniejsze i najbardziej pożądane przez nas miejsca, rezerwujemy odpowiednie zakwaterowanie i dbamy o atrakcje, dzięki którym spędzany czas będzie niezapomniany dla całej rodziny. Jednak aby wakacje były jak najlepsze, niezbędne jest również ubezpieczenie w podróży, o którym zapomina wiele osób. Dlatego też postanowiliśmy zebrać najważniejsze pytania i odpowiedzi – dzięki temu kwestia polisy ubezpieczeniowej stanie się dla Ciebie w stu procentach jasna!

Ubezpieczenie w podróży – 5 najważniejszych pytań

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie w podróży?

Ubezpieczenie w podróży jest usługą, świadczoną przez doświadczone firmy, pragnące zadbać o pełne bezpieczeństwo osób podróżujących – zarówno w kraju, jak i za granicą. Wniosek jest więc bardzo prosty – ubezpieczenie podróżne wykupujesz przede wszystkim po to, aby czuć się bezpiecznie i takie samo bezpieczeństwo zapewnić swoim najbliższym.

Na czym polega to bezpieczeństwo? Przede wszystkim na pokryciu wszystkich kosztów leczenia i pomocy lekarskiej, która zostanie Ci udzielona w miejscu pobytu. Jest to szczególnie ważne podczas wypraw zagranicznych, gdzie często nie znamy języka, kultury i nie jesteśmy przygotowani na sytuacje zagrożenia. A te, niestety, mogą się zdarzyć, co wprawiłoby Cię w duże kłopoty – przede wszystkim finansowe. Polisa turystyczna pokryje koszty o określonej wartości (nawet 200 tysięcy Euro przy tych największych pakietach), a specjalista z Centrum Assistance pomoże Ci znaleźć lekarza albo tłumacza.

Co więcej, ubezpieczenie pokryje też wszelkie koszty związane ze zdrowiem, które zostały spowodowane amatorskim uprawianiem sportów wodnych albo atakami terroru, a nawet pokryje koszty usługi prawnej za granicą czy zgubienia bagażu. Warto dokładnie sprawdzić jakie usługi, przysługują Ci w ramach polisy – dzięki temu będziesz wiedzieć, w jakich kwestiach możesz czuć się w pełni bezpiecznie.

Co składa się na ubezpieczenie turystyczne?

Wszystko zależy od tego, którą polisę wybierzesz, jednak już w ramach tej podstawowej, możesz liczyć na bardzo wiele. Wśród podstawowych usług, jakie obejmuje ubezpieczenie turystyczne, znajdują się przede wszystkim:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia, w tym transportu medycznego,
  • Assistance, czyli całodobowa pomoc specjalisty, który pomoże w trudniejszych sytuacjach,
  • pokrycie kosztów OC i NNW,
  • ubezpieczenie bagażu,
  • pokrycie kosztów opóźnionego lotu,
  • sporty amatorskie.

Oczywiście rozszerzone pakiety będą w stanie zaoferować Ci jeszcze więcej. Możesz zdecydować się np. na ubezpieczenie w podróży związane z uprawianiem sportów ekstremalnych, pracą umysłową albo fizyczną – wszystko w zależności od Twoich potrzeb.

Czy mogę ubezpieczyć najbliższych?

Oczywiście i jest to wskazane, ponieważ jeżeli ubezpieczysz tylko siebie, polisa turystyczna nie będzie obejmowała Twoich najbliższych, w przypadku nieszczęśliwych wypadków. O chęci ubezpieczenia bliskich osób, które wyjeżdżają z Tobą na wakacje musisz poinformować ubezpieczyciela – telefonicznie albo przez Internet.

Ile kosztuje polisa turystyczna?

Wszystko zależy od tego, jaki pakiet ubezpieczenia wybierzesz – te podstawowe, które obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia, OC, NNW i Assistance to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych za osobę. Droższe rozwiązania to te, zawierające usługi poszerzone, o których wspominamy wyżej – w takim wypadku możesz zapłacić np. około 150-200 zł. Jest to jednak niewielki koszt, biorąc pod uwagę korzyści, jakie daje ubezpieczenie wakacyjne.

Jak wykupić ubezpieczenie na wakacje?

Najlepszą obecnie metodą jest oczywiście skorzystanie z internetowych formularzy, dzięki którym nie musisz wychodzić z domu czy wykonywać telefonów do firmy ubezpieczeniowej. Wystarczy, że w takim formularzu, który znajdziesz na stronie internetowej ubezpieczalni, wybierzesz odpowiednie opcje i pakiet, a następnie opłacisz swoje ubezpieczenie w podróży. Masz przy tym więcej czasu, aby sprawdzić wszystkie warunki współpracy z firmą ubezpieczeniową, co jest niewątpliwie bardzo dużą zaletą.

Ubezpieczenie w podróży – najważniejsze pytania i odpowiedzi