Gratulacje do piłkarzy Rakowa! W ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski lider I ligi pokonał po dogrywce aktualnego mistrza kraju i wicelidera Ekstraklasy Legię Warszawa 2:1.

Częstochowianie szybko wyszli na prowadzenie po strzale Piotra Malinowskiego. Legia wyrównała po pół godzinie gry – gola strzelił Michał Kucharczyk. W drugiej połowie meczu bramki nie padły, natomiast pod koniec dogrywki trafienie na wagę zwycięstwa i awansu do półfinału PP zaliczył Andrzej Niewulis.

Mecz na stadionie Rakowa przy ul. Limanowskiego odbył się oczywiście przy wypełnionych trybunach, spotkanie obserwował m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Półfinał Pucharu Polski to duży sukces częstochowskiego klubu. Drużyna trenera Marka Papszuna powtórzyła tym samym osiągnięcie z 1972 r., raz piłkarze Rakowa awansowali do finału pucharowych rozgrywek (w 1967 r.)

Tymczasem w Urzędzie Miasta trwa procedura wyłaniania wykonawcy dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie – przebudowa i rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego w Częstochowie”. W przetargu zgłosiło się 5 firm, do poniedziałku potencjalni wykonawcy mają czas na uzupełnienie dokumentów. Najkorzystniejszą ofertę,  biorąc pod uwagę kryteria ceny i czasu wykonania dokumentacji, złożyły wspólnie poznańskie firmy Demiurg Project SA i Demiurg Sp. z o.o. Zaproponowana kwota to ok. 331 tys. zł , a termin wykonania pracy – 59 dni od momentu podpisania umowy.

Miasto wraz z klubem – zgodnie ze złożonym w Ministerstwie Sportu i Turystyki projektem - liczą na dofinansowanie do inwestycji „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie” w wysokości 20 mln zł. Zakładana we wniosku wartość przedsięwzięcia to 36,5 mln, realna kwota budowy będzie jednak znana po przetargu wykonawczym.