Prokurator Prokuratury Rejonowej w Częstochowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru wobec sprawcy kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w centrum Częstochowy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek dyżurny komisariatu III w Częstochowie otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który w jednym ze sklepów samoobsługowych dokonał kradzieży artykułów spożywczych. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że 39-latek będąc na terenie sklepu zabrał opakowanie pistacji oraz pieczywo i ukrył je pod kurtką. Pracownicy ochrony ujęli mężczyznę gdy przeszedł ze skradzionym towarem za linię kas. Pobudzony i agresywny mężczyzna nie zamierzał jednak zwracać skradzionych rzeczy.  By utrzymać się w ich posiadaniu, zaczął szarpać i uderzać pracowników sklepu. Aż trzy osoby pomagały w obezwładnieniu agresora. Prokurator Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zastosował wobec sprawcy dozór. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.