Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Podjęliście tę jedną z najważniejszych decyzji w życiu i pragniecie zostać rodzicami? Wspaniale! Czeka Was okres pełen szczęścia i euforii! Musicie jednak pamiętać o tym, że chcąc zadbać o to, by zajście w ciążę i sam okres ciąży były czasem bezproblemowym i spokojnym, warto przeprowadzić stosowne badania przed planowaną ciążą. Dają one wiele korzyści, dzięki którym zyskacie poczucie bezpieczeństwa i pewność tego, że wszystko przebiegać będzie tak, jak powinno. Oto dlaczego warto wykonać takie badania!

Jakie badania przed planowaną ciążą należy wykonać?

Ciążą, nazywana też stanem błogosławionym, to czas wielkiej radości dla większości przyszłych rodziców. Jednak radość ta powinna iść w parze z poczuciem bezpieczeństwa i zdrowiem – zarówno matki, jak również dziecka. Dlatego też tak istotne jest wykonanie stosownych badań (badania takie przeprowadzane są np. przez http://premium-medical.pl/aktualnosci/badania-przed-planowana-ciaza#), które pozwolą wykryć choroby czy infekcje, a także dać rodzicom pewność tego, że ciąża przebiegać będzie bezproblemowo.

Najważniejsze badania przed planowaną ciążą to:

  • cytologia,
  • badanie USG narządów rodnych,
  • badania krwi,
  • badania czystości pochwy,
  • badania morfologii.

Oczywiście to, jakie badania zostaną wykonane, jest decyzją tylko i wyłącznie lekarza – zanim więc podejmiesz decyzję o przeprowadzeniu którychkolwiek, udaj się na wywiad do ginekologa położnika.

Badania przed planowaną ciążą – 5 korzyści z ich przeprowadzenia

Korzyść 1 – Poznanie swojego organizmu

Każda matka pragnie, aby dziecko urodziło się zdrowe, jednak warunkiem tego jest również zdrowie samej matki. Jej organizm powinien być wolny od chorób, infekcji i problemów, które mogłyby wpłynąć na rozwój płodu, a nawet uniemożliwić zajście w ciążę. Wykonanie badań (zarówno matki, jak i ojca), pozwoli dowiedzieć się wszystkiego o stanie organizmu i tego, czy wszystko będzie w porządku – bez przeprowadzenia badań przed ciążą, ryzyko nie zostaje wyeliminowane i prowadzi do wielu potencjalnych problemów.

Korzyść 2 – Wykluczenie potencjalnych problemów

Badania przed planowaną ciążą są niezwykle dokładne i pozwalają wykryć różnego rodzaju infekcje, nowotwory czy nadżerkę. Każdy z tego typu problemów może spowodować, że nie wszystko w związku z ciążą będzie przebiegać tak jak powinno, dlatego postawienie odpowiedniej diagnozy, a następnie podjęcie leczenia jest wymagane jeszcze przed zajściem w ciążę. Co więcej – dowiecie się, czy nie będzie jakichkolwiek problemów związanych z zajściem w ciążę, a jeżeli takie mogą wystąpić, zyskacie wiedzę, jak skutecznie z nimi walczyć.

Korzyść 3 – Poczucie bezpieczeństwa

Udając się na badanie przed ciążą, zyskujesz wiedzę i pewność tego, że wszystko będzie w porządku. Będziesz mogła rozpocząć przygotowania do ciąży, wszelkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane, a do tego wszystkiego nie będziesz obawiać się tego, że nie uda się Wam zajść w ciążę. Badania przed planowaną ciążę pozwalają spać spokojnie i myśleć o macierzyństwie wyłącznie pozytywnie.

Korzyść 4 – Odpowiednie przygotowanie

Odpowiednie przygotowanie – nie tylko do macierzyństwa, ale i ciąży, jest niezwykle istotne. Po badaniach i wszelkich diagnozach, lekarz powie Ci dokładnie na co zwrócić uwagę i jak odpowiednio przygotować się do każdego etapu. Dowiesz się wszystkiego o diecie, swoich obowiązkach i tego co zrobić, aby ciążą przebiegała tak, jak powinna.

Korzyść 5 – Brak stresu i rozczarowań

Problemy z zajściem w ciążę, kłopoty z prawidłowym rozwojem płodu czy niespodziewane sytuacje, zaburzające codzienne życie – wszystko to może się pojawić, gdy nie przeprowadzisz odpowiednich badań. A to z kolei prowadzi do stresu i rozczarowań, które przecież w tak wspaniałym okresie jak ciążą czy macierzyństwo powinny występować w ilościach minimalnych.

Jeżeli więc podjęliście decyzję o macierzyństwie, zapiszcie się na badania przed planowaną ciążą do cenionego specjalisty – ten pomoże Wam przed i w trakcie ciąży, dzięki czemu będziecie otoczeni opieką, a Wasza radość z podjętej decyzji nie zostanie niczym zakłócona!

Badania przed planowaną ciążą – 5 najważniejszych korzyści