Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Do Częstochowy docierają kolejni pielgrzymi. Na miejscu są już żołnierze z XXVI Pieszej Pielgrzymki Wojskowej na Jasną Górę. Jutro odbędą się główne uroczystości związane ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i obchodami Święta Wojska Polskiego.

Rano na Przeprośnej Górce odprawiono uroczystą mszę św. z udziałem żołnierzy, kombatantów, a także m.in. przedstawicieli władz Częstochowy. Następnie zebrani wyruszyli w stronę miasta. Po przemarszu Aleją Najświętszej Maryi Panny dotarli do Alei Sienkiewicza, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza. Przemarsz zakończył się pod jasnogórskim szczytem. Jeszcze do wieczora do miasta docierać będą kolejni pielgrzymi.

Jutro na Jasnej Górze odbędą się główne uroczystości, związane ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i obchodami Święta Wojska Polskiego. O godzinie 11.00 odbędzie się Suma Pontyfikalna, której przewodniczył będzie abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski. Po mszy odbędzie się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. O godz. 21.00, w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego, w Kaplicy Matki Bożej odbędzie się uroczysty Apel Jasnogórski według ceremoniału wojskowego z udziałem kompanii honorowych Wojska Polskiego oraz dowódców Polskich Sił Zbrojnych. W uroczystości wezmą również udział władze miasta.