Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego pracują na miejscu kolizji, do której doszło na drodze krajowej nr 1, na zwężonym odcinku trasy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący scanią najechał na tył mercedesa. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca ukarany został mandatem. Tylko w tym roku na zwężonym odcinku DK1 doszło do kilkudziesięciu zdarzeń drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby.

Oficer dyżurny częstochowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na wysokości Mykanowa, na zwężonym odcinku DK1 dzisiaj tuż po 11.00. Z ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący scanią nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył ciężarowego mercedesa. W wyniku zderzenia z naczepy scanii wysypała się niewielka ilość miału. Służby drogowe pracują na miejscu. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym. Obaj uczestnicy byli trzeźwi. Trasa w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowana. Policjanci kierują na objazd drogą krajową nr 91.

Wstępnie szacuje się, że utrudnienia mogą potrwać do 13.30.

Wciąż apelujemy do kierowców poruszających się drogą krajową nr 1 w pobliżu Kościelca oraz trasami alternatywnymi, omijającymi budowę autostrady A1, o rozsądek i rozwagę. Tylko w tym roku na zwężonym odcinku DK1 doszło do 40 zdarzeń drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby.

Pamiętajmy, że jadąc wolniej dajemy sobie czas na podjęcie decyzji i szansę na bezpieczne dotarcie do celu. Z kolei do pieszych apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych, które w sposób znaczący poprawiają naszą widoczność na drodze.

  • Zderzenie dwóch ciężarówek na DK1
  • Zderzenie dwóch ciężarówek na DK1
  • Zderzenie dwóch ciężarówek na DK1

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.