Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

1 sierpnia na dwóch śródmiejskich skrzyżowaniach w Częstochowie: ulicy Kopernika z ulicami Śląską i Nowowiejskiego zostały uruchomione sygnalizacje świetlne. Mają poprawić bezpieczeństwo w centrum miasta.

Zainstalowane z początkiem lipca sygnalizacje czekały na stosowne uzgodnienia i zasilenie przez zakład energetyczny. Po testach przeprowadzonych w ostatnich dniach, od środy zaczęły służyć pieszym i kierowcom.

Inwestycja Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu polegała na zakupie i montażu instalacji oraz czterech wyświetlaczy wskazujących kierowcom optymalną prędkość, a także na światłowodowym połączeniu wspomnianych sygnalizacji z sąsiednimi (w obrębie ul. Jana III Sobieskiego i placu Biegańskiego). Ma to co pozwolić na ich synchronizację i utrzymanie płynności ruchu.

Przypomnijmy, że realizacja zadania jest efektem wspólnych analiz Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu oraz częstochowskiej policji dotyczących możliwości poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Poprawa bezpieczeństwa na częstochowskich drogach poprzez realizację takich inwestycji i wprowadzanie różnego rodzaju rozwiązań inżynieryjnych jest jednym z założeń programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”.

 

Na podstawie informacji z MZDiT