Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

W piątek - 3 sierpnia - w centrum miasta będą kręcone zdjęcia do filmu ,,Klecha". W ramach koniecznych zmian w organizacji ruchu w czwartek i piątek nie będzie możliwe parkowanie samochodów na odcinku III alei Najświętszej Maryi Panny od ul. Kossak-Szczuckiej do posesji nr 69 i przy ul. Kossak – Szczuckiej.

„Klecha” to kinowy film fabularny w reżyserii Jacka Gwizdały, poświęcony księdzu Romanowi Kotlarzowi, który działał jako duszpasterz w Radomiu i wspierał protestujących robotników w czasie tzw. wydarzeń radomskich w czerwcu 1976 r. Był represjonowany i zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w sierpniu 76 r.

Ksiądz Kotlarz w czasie swej posługi kapłańskiej prowadził wiele pielgrzymek z Radomia na Jasną Górę i zainscenizowane wydarzenia rozgrywające się podczas jednej z tych pielgrzymek, będą scenami tego filmu. Odtwórcą głównej roli jest Mirosław Baka.

Współproducentami filmu są m.in. Urząd Miasta Radomia, Kuria Diecezji Radomskiej i Telewizja Polska. Producentem wykonawczym jest Studio V-Film. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zdjęcia do filmu będą kręcone 3 sierpnia (piątek) w III alei Najświętszej Maryi Panny od placu Biegańskiego w kierunku alei Sienkiewicza. Filmowcy będą obecni w alei w godzinach od 8 do 18.

Zmiany w organizacji ruchu polegają głównie na ograniczeniach w parkowaniu i ruchu na pasażu środkowym i odcinku alei NMP od pl. Biegańskiego do ul. Stryjeńskiej. Trzeba spodziewać się niewielkich utrudnień w ruchu kołowym w pobliżu planu zdjęciowego.  

Ponadto – już od 2 sierpnia - nie będzie możliwe parkowanie na jezdni po obu stronach III alei NMP od ul. Kossak-Szczuckiej do posesji nr 69 i przy ul. Kossak – Szczuckiej.  Jest to związane z wymogiem dopasowania planów zdjęciowych do historycznych realiów lat PRL.
Trasy autobusów MPK  pozostają  bez zmian.

Za czasowe utrudnienia Miejski Zarząd Dróg i Transportu -  w imieniu realizatorów filmu – przeprasza.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.