Policjanci z Kłomnic, wspólnie z funkcjonariuszami z częstochowskiego wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu, zatrzymali 35-latka, podejrzanego o usiłowanie włamania do marketu. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna zniszczył drzwi wejściowe do sklepu, jednak spłoszony przez alarm, nie wszedł do środka. Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Kilka dni temu oficer dyżurny częstochowskiej policji otrzymał zgłoszenie włamania do sklepu na terenie gminy Mykanów. Na miejsce od razu pojechał patrol. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca pokonał już zamek w drzwiach do marketu, jednak alarm skutecznie odstraszył go od wejścia do środka.

Wprawdzie sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak śledczy z Kłomnic, wspólnie z policjantami z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu, w zaledwie kilka godzin ustalili i namierzyli podejrzanego. Okazało się, że to mieszkaniec Sosnowca. Stróże prawa zatrzymali go na terenie Śląska. 35-latek usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Sprawa jest jednak rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem.

Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.