Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Częstochowa

Do 15 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia w kolejnych edycjach miejskich konkursów na najładniej ukwiecony balkon oraz na najładniejszą działkę ROD w Częstochowie. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Konkurs na „Najładniej ukwiecony balkon” adresowany jest do właścicieli balkonów/loggi, zaaranżowanych z wykorzystaniem zieleni, kwiatów oraz naturalnych elementów dekoracyjnych w budynkach wielorodzinnych. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia i wraz z 2-3 fotografiami balkonu (wykonanymi z zewnątrz, w formacie 10x15 lub w wersji elektronicznej) złożyć je osobiście w siedzibie Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta – w Referacie Kultury Wydziału Kultury, Promocji i Sportu (budynek Odwachu obok Ratusza), Aleja Najświętszej Maryi Panny 45 A (od poniedziałku do piatku, w godz. 7.30-15.30) lub przesłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź pocztą na adres: Urząd Miasta Częstochowy, Wydział Kultury, Promocji i Sportu, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45 A, 42-217 Częstochowa.

Kartę zgłoszenia można pobrać w siedzibie Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Estetyki (godz. pracy: poniedziałek - piątek 7:30-15:30) bądź ze strony internetowej www.czestochowa.pl, zakładka: Estetyka Miasta lub baner informacyjny).

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia. W kolejnym etapie komisja oceni zgłoszone do konkursu balkony - od 17 do 24 sierpnia. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas 26. Dni Częstochowy.

Właściciele trzech najładniej ukwieconych balkonów/loggi otrzymają nagrody:700 zł (brutto) za I miejsce, 500 zł (brutto) za II miejsce i 400 zł (brutto) za III.

Dodatkowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod numerami tel. 34 3707665 lub 34 3707465. Regulamin oraz kartę zgłoszenia można znaleźć tutaj

Organizatorem konkursu „Najładniej ukwiecony balkon 2017” jest, w imieniu Prezydenta Miasta Częstochowy, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta.

Konkurs na „Najładniejszą Działkę Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Częstochowie” jest organizowany po raz drugi przez Urząd Miasta, przy współpracy z Polskim Związkiem Działkowców – Okręgowym Związkiem Działkowców w Częstochowie.

Jego celem jest m.in. uwrażliwienie mieszkanek i mieszkańców na kwestie związane z estetyką terenów rekreacyjnych oraz stanem środowiska naturalnego; promocja postaw proekologicznych oraz aktywnego wypoczynku w plenerze.  

Do konkursu mogą być zgłaszane ROD podlegające Polskiemu Związkowi Działkowców – Okręgowemu Związkowi Działkowców w Częstochowie. Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych mogą zgłaszać do konkursu po trzech kandydatów spośród podległych im ROD. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia.

Komisja podczas oceny działek będzie brała pod uwagę m.in. koncepcję nasadzeń, kompozycję zagospodarowania i rozwiązania proekologiczne.

Właściciele trzech najładniejszych działek otrzymają nagrody:1000 zł (brutto) za I miejsce, 800 zł (brutto) za II miejsce i 600 zł (brutto) za III.

Szczegóły w regulaminie, który wraz z kartą zgłoszenia można znaleźć tutaj

W ubiegłym roku najładniejsza działka znajdowała się przy ul. Mirowskiej w ROD „Wodnik” /na zdjęciu/, a najładniej ukwiecone balkony przy Alei NMP i przy ul. Sowińskiego.