Częstochowscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Bezpieczny Pieszy”. Akcja prowadzona była na terenie całego województwa. Jej celem było zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

W działaniach zaangażowanych było 12 stróżów prawa z ruchu drogowego. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujacych tutaj nałożyli 55 mandatów i w 6 przypadkach zastosowali środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia. W większości za przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Nie obyło się również bez wykroczeń popełnianych przez pieszych wobec których policjanci nałożyli 8 mandatów. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było przechodzenie w miejscach niedozwolonych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.